بررسی آخرین قیمت خانه در شرق تهران
بررسی آخرین قیمت خانه در شرق تهران
براساس آخرین قیمت خانه در شرق تهران؛ این آپارتمان‌ها از ارقامی حدود ۱۵میلیون تومان به ازای هر متر مربع تا بالای متری ۱۰۰میلیون تومان در برخی از محله‌ها معامله و قیمت‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، آخرین قیمت خانه در شرق تهران: مشاوران املاک در شرق تهران معتقدند معاملات مسکن در شرق روندی کاهشی به خود گرفته و قیمت مسکن نیز در پی رکود معاملات کاهش داشته است؛ نمونه واحدهای ثبت‌شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نیز این موضوع را تصدیق می‌کند. منطقه۴، ۸، ۱۳ و ۱۴ مناطقی است که در شرق تهران قرار دارد و قیمت مسکن نیز هر چه به شمال تهران نزدیک می‌شویم افزیش خواهد داشت؛ تهرانپارس، مجیدیه، پاسداران، نارمک، وحیدیه و… از محله‌های تهران در شرق محسوب می‌شود که در ادامه به بررسی قیمت مسکن در این محله‌ها خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی نیمه اول بهمن ماه۹۹ (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. ما دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های آپارتمان‌های شرق تهران است که در نیمه اول بهمن ماه امسال در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله‌های یادشده نیست.

آخرین قیمت خانه در شرق تهران
آخرین قیمت خانه در شرق تهران

آخرین قیمت مسکن در شرق تهران: تهرانپارس

تهرانپارس؛ یکی از محله‌های شرق تهران است که واحدهای نوساز آن از متری ۳۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ البته این رقم طبق گفته کارشناسان مشاور املاک بوده و براساس معاملات انجام‌شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، یک واحد ۱۴۵متری و یک سال ساخت در آن متری ۳۳میلیون و ۷۹۳هزار تومان معامله شد؛ همچنین قیمت مسکن برای یک خانه ۱۵۵متری و ۲۰سال ساخت در حسین آباد ۴۴میلیون و ۱۹۳هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدهای محله مجیدیه نیز از متری ۲۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود که در نیمه اول بهمن ماه یک خانه ۶۸متری و ۹سال ساخت در آن متری ۲۳میلیون و ۸۴۷هزار تومان به فروش رسید. واحدی ۱۶۱متری و ۸سال ساخت در کاظم آباد نیز با قیمت ۷میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان به فروش رسید.

بخوانید:  افزایش قیمت مسکن ثمره قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ ها است

یکی از نکات قابل توجه در خصوص معاملات انجام‌شده در شرق این است که واحدهای شرق غالبا در متراژهای پایین معامله شده است و تعداد واحدهای متراژ بالا در نیمه اول بهمن ماه بسیار کمتر بود.

منطقه۸ از مناطق شرق تهران است که تعداد زیادی از واحدهای آن در متراژ پایین معامله شد؛ یک واحد ۵۹متری و ۸سال ساخت در کرمان متری ۲۸میلیون و ۷۹۸هزار تومان، خانه‌ای ۳۷متری و ۹سال ساخت در لشگر با قیمت ۷۷۵میلیون تومان، یک دستگاه آپارتمان ۲۹متری و ۷سال ساخت در وحیدیه ۶۶۵میلیون تومان و یک خانه ۵۹متری و ۸سال ساخت در مجیدیه متری ۲۸میلیون و ۷۹۸هزار تومان به فروش رفت.

گران ترین قیمت خانه در شرق تهران

نیروهوایی یکی از مناطق گران قیمت در حوزه قیمت مسکن در شرق تهران است و قیمت برخی واحدهای آن به متری ۵۰میلیون تومان و حتی بالاتر نیز می‌رسد؛ یک واحد ۱۱۵متری و یک سال ساخت در این محله متری ۳۷میلیون تومان فروخته شد؛ همچنین واحدهای محله پیروزی از متری ۲۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود که فردی برای خرید واحدی ۷۴متری و ۱۵سال ساخت در این محله ۲۲میلیون و ۶۲۰هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت کرد.

یک خانه ۵۴متری و ۳سال ساخت در مینایی متری ۲۲میلیون و ۸۲۶هزار تومان، واحدی ۶۵متری و ۲سال ساخت در شیوا متری ۲۴میلیون و ۳۸۴هزار تومان و یک دستگاه آپارتمان ۸۶متری و یک سال ساخت در آهنگ متری ۳۵میلیون و ۲۳۲هزار تومان معامله شد.‎

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین