اقتصاد شهری باید فراتر از مرزهای شهر دنبال شود
اقتصاد شهری باید فراتر از مرزهای شهر دنبال شود
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های اقتصادی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری برای کسب درآمد باید فراتر از اقتصاد شهری دنبال شوند و این مهم جزو سیاست‌های شورای ششم است، گفت: تلاش شهرداری در جهت تهیه لایحه به منظور بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و ورود به حوزه سرمایه‌‎گذاری نوین، در همین راستاست.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،اقتصاد شهری،مجید دبیریان با اشاره به آغاز به کار و افتتاح کانون بازرگانی و تجارت خارجی خراسان رضوی، اظهارکرد: یکی از ضرورت‌های امروز در جهت تحقق‌بخشی به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری بیان شده، توجه به «صادرات» است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف کانون بازرگانی و تجارت خارجی خراسان رضوی آماده‌کردن و زمینه‌سازی بستر صادرات هرچه بیشتر است، گفت: اگر در مسیر حل مشکلات واحدهای تولیدی گام برداریم و مشکلات صادرات را حل و فصل نماییم، به افزایش تولید داخلی و بومی کمک شده و موجب افزایش اشتغال‎‌آفرینی می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در کنار موضوعات یاد شده، کانون بازرگانی و تجارت خارجی استان، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را هم در دستورکار دارد و بنا داریم که در این مجموعه، از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان که محصولات صادراتی دارند، استفاده کنیم و بتوان بستر صادرات را برای آنها مهیا کرد.

دبیریان خاطرنشان کرد: در این مسیر، همچنان که اصناف، سازمان بسیج مهندسین صنعتی و … پای کار هستند، مدیریت شهری نیز تلاش خواهد کرد که بخشی از ظرفیت خود را پای کار بیاورد و از این طریق به اقتصاد شهر و کشور کمک نماید.

بخوانید:  قدرت تصمیم‌گیری از شهرداران سلب شده است

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های اقتصادی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری برای کسب درآمد باید محدوده فراتر از شهر داشته باشند و این مهم جزو سیاست‌های شورای ششم است، گفت: تلاش شهرداری در جهت تهیه لایحه به منظور بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و ورود به حوزه سرمایه‌‎گذاری نوین، در همین راستاست.

دبیریان توجه و حمایت از تولیدکنندگان فعال در حوزه صادرات را تقویت‌کننده اقتصاد شهری دانست و افزود: مدیریت شهری تاکنون در این حوزه فعال نبوده و ظرفیت‌های خود را بکارگیری نکرده که در این دوره شاهد تغییر رویکرد و فعالسازی این ظرفیت‌ها خواهیم بود.