بازسازی بافت فرسوده در ایلام به کجا رسید؟
بازسازی بافت فرسوده در ایلام به کجا رسید؟
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از نوسازی ۱۹۸ واحد مسکونی استان ایلام با استفاده از تسهیلات بازآفرینی شهری در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،  «عبدالله بهادری» درباره بازسازی بافت فرسوده در ایلام گفت: با هدف نوسازی بافت های فرسوده و مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر حوادث طبیعی، تعداد ۱۹۸ واحد ساختمانی با استفاده از تسهیلات بازآفرینی شهری در سال گذشته (۱۳۹۹) در استان ایلام در قالب ۵۸ پروژه احداث شد.

وی میزان تسهیلات پرداختی سال ۹۹ را در این زمینه در مجموع بالغ بر ۷۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت باز آفرینی شهری ایران، خاطر نشان کرد: امسال نیز تاکنون هفت واحد ساختمانی در قالب ۲ پروژه احداث شده و با استقبال مردم ساکن در محله‌های قدیمی و فرسوده قطعاً این روند با نوسازی تعداد واحدهای بیشتری ادامه خواهد یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: ساکنان بافت‌های فرسوده استان می‌توانند از این ظرفیت جهت بازسازی واحدهای فرسوده خود استفاده کنند و در این زمینه در حال حاضر محدودیتی جهت معرفی از طرف این اداره کل وجود ندارد وجود ندارد.

بهادری درباره بازسازی بافت فرسوده در ایلام تصریح کرد: در استان ایلام نزدیک به ۱۱۶۰ هکتار بافت فرسوده در شهرهای (ایلام، آبدانان، ایوان، دره شهر، ارکواز ملکشاهی، سرابله، مهران، دهلران، چوار، زرنه، لومار، دلگشا، آسمان آباد، بدره) شناسایی شده است.

بخوانید:  تمدید اجباری قراردادهای اجاره در سال 1400
  • منبع خبر : ایسنا