برج‌ جیبوتی؛ بلندترین آسمان خراش قاره آفریقا
برج‌ جیبوتی؛ بلندترین آسمان خراش قاره آفریقا
یکی از معماران برجسته روسی برای نخستین بار برج‌‌ جیبوتی را طراحی کرده که قرار است این برج‌ به بلندترین ساختمان‌ کل قاره افریقا تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، برج‌ جیبوتی به نوعی آینده‌نگری ساخت و ساز در افریقا را نشان می‌دهد که می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های صنعت ساختمان در این قاره کمک شایانی کند. این برج‌ شامل ۴۳ طبقه و حدود ۷۸۰ فوت ارتفاع می‌شود که رکود بلندترین ساختمان افریقا به ارتفاع حدود ۵۰ فوت را خواهد شکست.

همچنین طراحی غیرمعمول آن‌ به‌طور قطع کمک می‌کند تا این برج‌ در میان بلندترین آسمان خراش‌های جهان برجسته شوند. دو ساختمان دیگر نیز در دو طرف بیرونی این برج قرار گرفته‌اند که دارای یک منحنی خاص و برجسته هستند. طراحی منحصر به‌فرد این ساختمان‌ها از خنجرهای سنتی جیبوتی الهام گرفته‌اند که بسیار خاص و دیدنی به مایش درآمده‌اند.

برج جیبوتی
برج جیبوتی

طراحی برج‌ جیبوتی

تزئینات و طراحی سطح خارجی این بناها نیز از نمادهای محلی و سنتی جیبوتی الهام گرفته شده‌اند تا بتوانند فرهنگ آن را به خوبی نمایان سازند.این در حالی است که عناصر طراحی نمای خارجی این ساختمان‌ها نیز همگی از تاج گل لورل که نشان‌دهنده استقلال جیبوتی در ژوئن سال ۱۹۷۷ میلادی است، ناشی می‌شوند.

برج مرکز بی‌نظیرترین و نمادین‌ترین برج سه گانه است؛ آن شامل نیزه و سپری است که روی آن ستاره قرار دارد. معمار این پروژه توضیح می‌دهد که این ترکیب کلی، نماد وحدت ملت است و کره چرخشی آن نیز به معنای واقعی کلمه، وحدت را جشن می‌گیرد. به همین دلیل برنامه‌ریزی شده تا در این کره رستوران مجلل و فضایی برای برگزاری رویدادهای ملی جیبوتی درنظر گرفته شود.

بخوانید:  تاریخچه ساخت آسمان‌خراش‌ ها

برج‌های جیبوتی به عنوان یک مرکز تجاری و خرده‌فروشی جدید طراحی شده است که به توسعه شهرت منطقه به شکل یک منطقه تجاری و مرکز تجارت بین المللی کمک شایانی می‌کند. همچنین معمار این پروژه در این خصوص می‌گوید: « ما امیدوار هستیم که این مفهوم از طریق هدف طراحی خود باعث ایجاد وحدت شود و مرکز توسعه تجارت برج‌های جیبوتی به نمادی از صلح و وحدت ملی ایالت‌های شاخ آفریقا تبدیل شود.»

برج جیبوتی
برج جیبوتی
  • منبع خبر : اسکان نیوز