برج خورشید قزاقستان؛ نماد شگفت‌انگیزی از پرچم این کشور
برج خورشید قزاقستان؛ نماد شگفت‌انگیزی از پرچم این کشور
معماران قزاقستان با الهام گرفتن از پرچم این کشور، از طرح ساختمانی آینده‌نگرانه با جلوه‌ای ویژه رونمایی کرده‌اند که نام «برج خورشید» را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، برج خورشید قزاقستان: دهانه دایره‌ای شکل ساختمان که عرض رودخانه ایشیم در قزاقستان را پوشانده است، هم چشم‌اندازی رو به پایین را فراهم می‌کند و هم یک تعاملی ظریف به سمت نشان ملی کشور قزاقستان را نمایان می‌سازد. برج خورشید در قلب پایتخت قزاقستان نشسته است و ساختمانی با کاربری مختلط متشکل از اقامتگاه‌ها، دفاتر، هتل و فضاهای تجاری خواهد بود.

این ساختمان ۷۵ هزار متر مربعی شامل یک پل عابر پیاده و فضای دوچرخه‌سواری در سطح پایین است. تراس پشت‌بام نیز در دسترس عموم بوده و بستر جدیدی را برای تماشای مناظر گسترده اطراف رودخانه ایشیم فراهم می‌کند.

برج خورشید قزاقستان
برج خورشید

موقعیت استراتژیک برج خورشید قزاقستان

هنگام تصمیم‌گیری در مورد چگونگی استفاده بهینه از فضا، معماران پروژه به پرچم قزاقستان روی آوردند تا راهی برای تبدیل مساله به راه‌حل باشد. با قرارگیری سایت ساختمانی روی رودخانه، آن‌ها متوجه شدند که چگونه از فضا بدون مسدود کردن دید کامل استفاده کنند. آن‌ها با استفاده از ساختار اصلی به عنوان قسمت آبی پرچم و بریدگی عظیم خورشید، هوشمندانه از این نمادهای فرهنگی استفاده کردند تا مساله را حل کنند.

همچنین این سازه از موقعیت استراتژیک خود در رودخانه استفاده خواهد کرد و از نیروی برق آبی برای ایجاد ساختمان «نزدیک به انرژی صفر» بهره خواهد برد.

برج خورشید قزاقستان
برج خورشید
بخوانید:  راز پنهان خانه مخفی در برج ایفل!
  • منبع خبر : اسکان نیوز