بررسی وضعیت رکود و رونق بازار مسکن تا ابتدای سال آینده
بررسی وضعیت رکود و رونق بازار مسکن تا ابتدای سال آینده
رئیس اتحادیه مشاورین مسکن مشهد گفت: با شروع تعطیلات عید دوباره مسکن دچار رکود خواهد شد و بعد از تعطیلات شاهد رونق بازار مسکن در اردیبهشت ماه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، علی مرادزاده درخصوص امکان رونق بازار مسکن در سال آینده گفت: قیمت مسکن ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده، کاهش قیمت دلار بر روی نهاده‌های ساختمانی تاثیر گذاشته، در نتیجه خوشبختانه قیمت نهایی مسکن کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: همچنین عدم خرید مسکن توسط خریداران یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت مسکن است. خریداران از خرید مسکن امتناع کرده و فروشندگان نیز قیمت را کاهش می‌دهند. این موضوع بر کل جامعه آماری تاثیر گذاشته و باعث کاهش قیمت مسکن شده است.

رکود دوباره بازار مسکن در اسفند ماه

رئیس اتحادیه مشاورین مسکن مشهد با اشاره به اینکه «بیشترین کاهش قیمت مسکن در منطقه الهیه است» خاطر نشان کرد: در سایر قسمت‌های شهر نسبت واحدهای نوساز به واحدهای موجود کمتر است، اما در منطقه ۱۲ نسبت واحدهای نوساز به واحدهای موجود بیشتر بوده درنتیجه این کاهش قیمت در این منطقه به خوبی مشاهده می‌شود.

علی مرادزاده در مورد پیش‌بینی وضعیت و رونق بازار مسکن تا آخر سال عنوان کرد: تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری اتفاق خاصی در بازار مسکن مشاهده نمی‌کنیم اما بر اساس سنوات گذشته و تجربه شخصی بنده بعد از این بازه زمانی به دلیل تمایل خریداران برای جابه‌جایی، خرید مسکن افزایش پیدا می‌کند. با شروع تعطیلات عید بازار دوباره رکود پیدا کرده و بعد از تعطیلات بازار در اردیبهشت ماه دوباره فعال خواهد شد.

بخوانید:  خانه جن زده فیلم «احضار روح ۲» فروخته شد+ عکس ها
  • منبع خبر : ایسنا