اهمیت تولید مسکن در رشد اقتصادی
اهمیت تولید مسکن در رشد اقتصادی
معاون اول رییس جمهور درباره اهمیت تولید مسکن در رشد اقتصادی اعلام کرد: بخش مسکن از بخش‌های پیشران اقتصاد کشور است. همچنین ظرفیت کشور در تولید مصالح و توان مهندسی برای ساخت مسکن کم‌نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، تولید مسکن در رشد اقتصادی کشور را نمی‌توان نادیده گرفت. در این خصوص اسحاق جهانگیری در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید با تاکید بر اهمیت بخش مسکن به عنوان یکی از بخش‌های پیشران اقتصادی کشور اظهارکرد: تولید مسکن علاوه بر الزام قانونی و آثار مثبت اجتماعی، می‌تواند موجب جهش تولید و به حرکت درآمدن ده‌ها رشته صنعتی و اشتغالزایی بسیار شود.

معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به برنامه دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ظرفیت‌های کشور در تولید مصالح مورد نیاز و توان مهندسی برای ساخت مسکن را کم‌نظیر توصیف و بر ضرورت استفاده از منابع دستگاه‌ها برای تولید مسکن مورد نیاز مردم تاکید کرد.

جهانگیری تامین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن را موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه گام‌های خوبی در بخش تولید و تامین مسکن محرومین در کشور برداشته شده است و باید با تلاش بیشتر به مطالبه سایر اقشار مردم برای برخورداری از مسکن مناسب پاسخ داده شود.

وی با تاکید بر تولید مسکن در رشد اقتصادی کشور و تشکیل ستادی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور رفع موانع تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن، خواستار ارائه طرح‌های ابتکاری از سوی این ستاد به منظور ارائه تسهیلات به متقاضیان مسکن شد.

بخوانید:  طرح جهش تولید مسکن چه تاثیراتی خواهد داشت؟

رفع موانع جهش تولید: ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی

در این جلسه که علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان سایر دستگاه‌ها حضور داشتند، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن و بررسی احکام پیشنهادی این وزارتخانه را به منظور تحقق جهش تولید در بخش مسکن ارائه کرد.

در این جلسه مقرر شد، کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی با محوریت معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور بطور هفتگی موضوعات مرتبط با طرح ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را بررسی و راهکارهای عملی برای تصمیم‌گیری به کارگروه رفع موانع جهش تولید ارائه کنند.