خانه های دو میلیاردی تهران در کدام مناطق قرار دارند؟
خانه های دو میلیاردی تهران در کدام مناطق قرار دارند؟
در این گزارش به بررسی ویژگی آپارتمان‌های ۲میلیارد تومانی که در سطح آژانس‌های املاک شهر تهران برای فروش فایل شده است، خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، خانه های دو میلیاردی تهران: قیمت مسکن در تهران به جایی رسیده که اکثر واحدها قیمت‌هایی بالای یک میلیارد تومان دارد و واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومان، یا متراژ بسیار پایینی داشته و یا در جنوبی‌ترین نقاط به فروش گذاشته شده است؛ اما با بودجه‌ای ۲میلیارد تومانی امکان خرید واحدهایی بزرگ‌تر و یا خرید مسکن در محله‌های محبوب‌تر نیز وجود دارد؛ در ادامه این گزارش قصد داریم به بررسی جزییات برخی از واحدهایی که با قیمت دو میلیارد تومان در محله‌های معروف تهران به فروش گذاشته شده است، بپردازیم.

لازم به ذکر است؛ قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عوامل مختلف متفاوت است و قیمت‌هایی که در ادامه می‌آید، تنها نمونه‌ای از واحدهاست که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده و به طور مطلق قیمت مسکن در این محله‌ها را عنوان نمی‌کند.

غرب تهران از مناطق پرطرفدار برای خرید و فروش و اجاره مسکن محسوب می‌شود که باتوجه به قیمت بالای مسکن در این منطقه، تنها امکان خرید واحدهای متراژ پایین در آن وجود دارد؛ برای مثال یک دستگاه آپارتمان ۵۰متری و ۱۴سال ساخت در پونک متری ۳۸میلیون تومان و یک خانه ۶۵متری و ۶سال ساخت در جنت آباد متری ۳۲میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین واحدی ۱۷متری و ۱۸سال ساخت در باغ فیض با قیمت ۲۸میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می‌رسد.

خانه های دو میلیاردی تهران
خانه های دو میلیاردی تهران

خانه های دو میلیاردی تهران کجاست؟

باتوجه به اینکه قیمت مسکن در شرق تهران پایین‌تر است، با این بودجه امکان خرید واحدی متراژ متوسط در شرق تهران وجود دارد؛ مثلا یک خانه ۱۰۰متری و ۵ساله در محله ابوذر متری ۲۰میلیون تومان و یک دستگاه آپارتمان ۷۰متری و ۳ساله در تهرانسر متری ۲۵میلیون تومان قیمت گذاشته شد. همچنین یک خانه ۵۹متری و ۴ساله در نیروهوایی با قیمت ۳۳میلیون تومان در هر متر مربع فروخته می‌شود.

بخوانید:  قیمت آپارتمان 80 متری در تهران چقدر است؟

از دیگر خانه‌های دو میلیارد تومانی تهران می‌توان به یک دستگاه آپارتمان ۸۰متری و نوساز در جیحون اشاره کرد؛ این واحد متری ۲۲میلیون تومان قیمت خورد. قیمت واحدی ۶۵متری و ۲۰ساله در نارمک نیز ۲۷میلیون تومان در هر متر مربع تعیین شد.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین