خانه های کوچک متراژ در صدر تقاضای خریداران
خانه های کوچک متراژ در صدر تقاضای خریداران
آگهی‌های ثبت شده در موتورهای جست‌وجوگر ملکی نشان می‌دهد که تقاضای خرید آپارتمان در تهران به سمت خانه های کوچک‌ متراژ با سن بنای بالای پنج سال متمایل است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،خانه های کوچک متراژ؛ به نظر می‌رسد علاوه بر مناسب‌تر بودن قیمت املاک چند ساله، از آنجا که مقدار نوسان قیمت پیشنهادی در واحدهای چندسال ساخت کمتر از واحدهای نوساز و تازه‌ساز است و به عبارتی، قیمت آنها در حاشیه امن‌تری قرار گرفته است، متقاضیان مصرفی مسکن تمایل بیشتری به خرید این واحدها دارند.

در واقع احتمال «افزایش یک‌باره قیمت پیشنهادی» از سوی فروشندگان واحدهای چندساله به مراتب کمتر از فروشندگان آپارتمان‌های نوساز است. و یکی از دلایلی که برخی واسطه‌های ملکی از واحدهای چند ساله به عنوان «به قیمت رسیده» یاد می‌کنند، همین موضوع است.

از سوی دیگر املاک چند ساله ظرفیت بالاتری نسبت به نوسازها برای جذب متقاضیان سرمایه‌ای دارند. چراکه با توجه به تمایل خریداران مصرفی ملک به تملک این واحدها، واسطه‌های ملکی از این املاک با اصطلاح «خوش فروش» یاد می‌کنند.

به این ترتیب تمایل به خرید آپارتمان‌های چندساله و خانه های کوچک متراژ از سوی متقاضیان مصرفی مسکن به ویژه در گروه تبدیل به احسنی‌ها که این روزها حضورشان در بازار مسکن تا حدودی پررنگ‌تر شده است. موضوعی است که واسطه‌های ملکی و فعالان بازار مسکن نیز آن را تایید می‌کنند.

محدودیت بازه قیمت‌های پیشنهادی املاک چند ساله، موضوعی است که در نواحی مختلف شهر به وضوح قابل مشاهده است. کمااینکه قیمت‌های پیشنهادی فروشندگان املاک به ویژه در گروه ۱۰ سال ساخت به بالا در یک محله، بسیار به هم نزدیک است. اما در همان منطقه، قیمت پیشنهادی فروش نوسازها با یکدیگر اختلاف زیادی دارد.

بخوانید:  مشارکت دانش‌بنیان‌ها در مدل‌های جدید اقتصادی مدیریت شهری مشهد
  • منبع خبر : دنیای اقتصاد