رشد  ۱۱۳ درصدی تولید سیمان در سال ۱۳۹۹
رشد  ۱۱۳ درصدی تولید سیمان در سال ۱۳۹۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر ایران که در گذشته واردکننده سیمان بوده به صادر کننده این محصول تبدیل شده به طوریکه سال گذشته ۱۱۳ درصد رشد تولید سیمان در کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،تولید سیمان در سال ۱۳۹۹؛ علیرضا رزم حسینی در آیین رونمایی از پروژه تعمیرات اساسی کوره واحد اول شرکت سیمان سیمان آبیک واقع در شهرستان نظرآباد استان البرز با ظرفیت روزانه ۸۵۰۰ تن کلینگر افزود: تحریم سبب خودکفایی بسیاری از دستگاه های داخل در صنعت سیمان و پتروشیمی شده به طوریکه ایران در تولید سیمان خودکفا شده است.

تولید سیمان در سال ۱۳۹۹

وی اظهار داشت: خوشبختانه صنعت سیمان ایران علی رغم شرایط سخت تحریم‌ها به خودکفایی رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۸۰ درصد کارخانه جات سیمان امکانات ساخت داخل دارند، بیان کرد: تحریم‌ها سبب شد که ساخت کارخانجات داخل هم رونق بگیرد و بسیاری از صنایع از جمله پتروشیمی و پالایشگاهی ایران به خودکفایی رسیده است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه صادرات محصولات غیر نفتی در سال گذشته و با وجود شرایط کرونا که دنیا را به چالش کشید، رشد خوبی داشتیم ابراز امیدواری کرد که رشد صنعتی امسال بهتر شود.

وی گفت: در فروردین امسال به نسبت سال گذشته در ۲۷ بخش رشد داشتیم و رشد تولید و صادرات در ماه‌های آینده ادامه می یابد و برآورد این است که تراز بازرگانی ایران به هم نزدیک شود.

رزم حسینی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: اقدام خوبی در حوزه سیمان کشور و ساخت دستگاههای در داخل انجام شده و ظرفیت ۸۰ میلیون تن ظرفیت خوبی برای ساخت داخل است.

امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه تعمیرات اساسی کوره واحد اول شرکت سیمان آبیک با ظرفیت روزانه ۸۵۰۰ تن کلینگر با همت متخصصان داخلی در شرایط تحریم بهره برداری رسید.

بخوانید:  انبار احتکار سیمان در بافت کشف شد!
  • منبع خبر : ایرنا