ساختمان اداری موج؛ طرحی امیدوار‌کننده برای مقابله با کرونا!
ساختمان اداری موج؛ طرحی امیدوار‌کننده برای مقابله با کرونا!
یکی از گروه‌های معماری چین برای امید بخشیدن به مردم در دوران کرونا، طرح ساختمان اداری موج را ارائه داده‌اند تا به همگان بگویند زندگی پس از کرونا به زودی آغاز می‌شود و این ساختمان برای آن دوران طراحی و ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، در طراحی ساختمان اداری موج از طرح موج الهام گرفته شده تا درست مقابله با کووید-۱۹ را نشان دهد و به همه مخاطبان بگوید که موج و خروش در زندگی می‌توان با این ویروس مبارزه کرده و زندگی پس از کرونا را به زودی به جریان اندازد.

طراحی این نوع موج برای ساختمان می‌تواند استقلال و ماهیت فزاینده زندگی و روح بخشیدن به آن را به خوبی نمایان سازد و حس زندگی و آرامش را به مخاطبان خود انتقال دهد. استفاده از فناوری‌های نوین سبز و ایجاد پایه‌ای موج‌دار و مستحکم از دیگر مزیت‌های این پروژه به شمار می‌رود که به جذابیت آن دوچندان افزوده است.

ساختمان اداری موج مقاوم در برابر زلزله

ایجاد فضاهای شکننده و منطقه کار غیر رسمی هم برای این پروژه درنظر گرفته شده که هم جای کار بالایی دارد و هم می‌تواند در جذب مخاطبان نقش بسزایی را ایفا نماید. همچنین حرکت‌های موج‌دار به صورت مکمل در هر طبقه از این ساختمان اداری طراحی شده که از نمای دور جذابیت بسیار بالایی داشته و می‌تواند توجه هر بیننده‌ای را به سوی خود جلب کند.

البته باید یادآور شد که این نوع طراحی موج‌دار باعث می‌شود ساختمان در برابر زلزله هم بسیار مقاوم بوده و در هر زاویه‌ای بیشترین حجم انرژی خورشید و باد را نیز جذب کند.

ساختمان اداری موج
ساختمان اداری موج
بخوانید:  بحران موزه‌ها در غرب
  • منبع خبر : اسکان نیوز