ساخت اولین شهرک هوشمند ایران در شهرستان پردیس
ساخت اولین شهرک هوشمند ایران در شهرستان پردیس
تفاهم‌نامه ساخت نخستین شهرک هوشمند کشور (فردوس) در شهرستان پردیس عصر شنبه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس عصر شنبه به خبرنگاران توضیح داد: به زودی اولین شهرک هوشمند ایران با معماری سبز برای سکونت نخبگان و فناوران پارک فناوری در شهر جدید پردیس ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: در پی این تفاهم‌نامه در حدود ۲۸۰ هکتار اراضی جدید به اراضی پارک فناوری پردیس اضافه می‌شود تا وسعت این پارک با افزایش سه برابری، به حدود ۴۰۰ هکتار برسد.

به گفته هدایت، وسعت این شهرک حدود ۸۰۰ هکتار است و بر پایه ویژگی‌ها و خصوصیات شهر هوشمند و زیست‌بوم بر پایه معماری سنتی و مدرن طراحی و ساخته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به مختصات اولین شهرک هوشمند ایران، توضیح داد: استقرار شبکه زیرساخت هوشمند انرژی و دیتا، استقرار سیستم حمل‌ونقل هوشمند و غیرآلاینده با اولویت استفاده از دوچرخه همگانی، سیستم حمل‌ونقل عمومی و خودروی برقی، برقراری امنیت شهری از طریق سیستم دوربین مداربسته، سیستم هشدار خطر هوشمند و شبکه امنیت شهری از جمله ویژگی‌های این شهرک خواهد بود.

شهرستان پردیس با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و پارک فناوری پردیس در فاز ششم این شهر واقع شده است.

بخوانید:  افزایش وام خرید مسکن هیچ کمکی به رونق بازار نمی‌کند!
  • منبع خبر : ایرنا