شورای اجتماعی محلات مشهد پای کار دهه آخر صفر
شورای اجتماعی محلات مشهد پای کار دهه آخر صفر
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شوراهای اجتماعی محلات مشهد در معرفی ظرفیت های محله مانند اسکان و سایر خدمات ضروری با مشارکت جمعیت خدمتگزار حضرت رضا(ع)، به زائران امام مهربانی ها در دهه آخر صفر خدمت رسانی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،شورای اجتماعی محلات مشهد؛ مهدی ابراهیمی در خصوص حضور تشکل‌ها در خدمت رسانی به زائران دهه آخر صفر، اظهار کرد: برای دهه آخر صفر از تشکل ها برای حضور و ارائه خدمات در مسیرهای پیاده روی زائران در شهر مانند مسیر ورودی محله شهید باهنر، ورودی محله بهمن و محله پروین اعتصامی دعوت شده است.

وی با بیان اینکه در مناسبت ها، نقش تسهیل‌گری و بهره گیری از ظرفیت های مردمی داریم، ادامه داد: موکب شوراهای اجتماعی محلات مشهد به نمایندگی از اعضای شوراهای ۱۷۰ محله مشهد در میدان شهدا خدماتی را به زائران ارائه خواهد کرد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد: حضور مساجد و فعالان مسجدی در مراسم‌های شهری در همدلی و انسجام اجتماعی بسیار موثر است؛ در این راستا مشارکت خوبی در برگزاری ۴۰ موکب مساجد مشهد در مسیر راهپیمایی اربعین انجام شد.

ابراهیمی ضمن اشاره به مشارکت در موکب هیات ابنا الزهرا(س) با شعار زندگی از نو، اضافه کرد: این موکب را افرادی اداره می کنند که در گذشته گرفتار اعتیاد بوده‌اند ولی در حال حاضر بهبودیافته و خدمت به زائران پیاده را افتخار خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه معتقد هستیم مناسبت ها باید با محوریت تشکل های و ظرفیت مردمی باشد، افزود: معاونت اجتماعی و مشارکت‌ها در مناسبت‌های شهری که هویت دینی مشهدالرضا علیه‌السلام است، مشارکت هدفمند در جهت تقویت کمی و‌کیفی تشکل ها را خواهد داشت؛ در این رابطه تشکل های مردمی و شورای اجتماعی محلات مشهد می‌توانند درخواست‌های خود را در سامانه سما به آدرس www.mosharekat.etefaq.org ثبت کنند.