علت کمبود سیمان در بازار/ کارشکنی مافیای مصالح ساختمانی!
علت کمبود سیمان در بازار/ کارشکنی مافیای مصالح ساختمانی!
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: متاسفانه تعدادی از خانواده ها و مردم به دلیل ترس از افزایش قیمت سیمان، آن را در حال حاضر با قیمت ۲۰ و هزار ۵۰۰ خریداری می کنند و همانند اقلامی چون مرغ و روغن خریداری و در خانه های خود احتکار می کنند.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، “محسن یزدان پناه” در رابطه با علت کمبود سیمان در بازار و مافیای افزایش قیمت سیمان در بیرون از کارخانه اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت فولاد و آهن افزایش یافته، مردم برای ساخت و ساز به سازه های بتنی روی آورده اند.

وی با بیان اینکه شایعات نیز عامل دیگری است که باعث شد تا همه باور کنند که با کمبود تولید سیمان روبه رو هستیم، افزود: متاسفانه برخی سودجویان با شایعه پراکنی باعث شدند تا جو کمی متشنج شود مبنی بر اینکه به دلیل افزایش قیمت سیمان هم اکنون کارخانه ها اقدام به تولید نمی کنند.

یزدان پناه بیان کرد: همه نیروهای بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از ۲۰ فروردین ماه جاری در کارخانه سیمان کرمان مستقر شده و در حال رصد تولید و توزیع سیمان تا مبداء هستند.

وی درباره علت کمبود سیمان در بازار گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر عطش تامین سیمان در بین مردم ایجاد شده بنابراین سیمانی که تولید و توزیع می شود نمی تواند بازار را اشباع و رضایت مصرف کننده را تامین کند.

مشکل کمبود سیمان در بازار به‌زودی حل می‌شود

معاون سازمان صمت استان کرمان تاکید کرد: با بررسی های انجام شده به مردم این اطمینان داده می شود که طی چند روز آینده مشکل تولید و کمبود سیمان در بازار حل خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه تعدادی از خانواده ها و مردم به دلیل ترس از افزایش قیمت سیمان، آن را در حال حاضر با قیمت ۲۰ و هزار ۵۰۰ خریداری می کنند و همانند اقلامی چون مرغ و روغن خریداری و در خانه های خود احتکار می کنند.

یزدان پناه درباره کمبود سیمان در بازار عنوان کرد: البته سیمان را نمی توان زیاد در خانه نگه داشت زیرا بر اثر رطوبت کم کم سفت خواهد شد و مورد استفاده نخواهد بود، اما کسانی که اقدام به چنین کاری می کنند می خواهند سیمان را بعدا به نرخ آزاد به فروش برسانند.

بخوانید:  پشت پرده مافیای مصالح ساختمانی و آینده مسکن در دولت سیزدهم

وی تاکید کرد: هنوز هیچ افزایش قیمتی از هیچ کجای کشور ابلاغ نشده است و کماکان سیمان با همان قیمت مصوب عرضه خواهد شد.

جلوگیری از بازار سیاه و مافیای مصالح ساختمانی

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در رابطه با جلوگیری از بازار سیاه ابراز کرد: از مردم درخواست می کنیم که چشم سازمان باشند و اگر مواردی مشاهده می کنند که کسانی در حال احتکار سیمان هستند و یا توزیع کنندگانی که سیمان را با قیمت گران در اختیار مصرف کننده قرار می دهند حتما با تلفن ۱۲۴ سازمان صمت و یا ۱۳۵ اداره تعزیرات حکومتی تماس بگیرند تا ما بتوانیم با هماهنگی دستگاه های قضایی و تعزیرات محله ها را شناسایی و اقدام به تشکیل پرونده کنیم و توزیع سیمان انجام شود.

وی درباره کمبود سیمان در بازار تصریح کرد: به همه کارخانه های تولید سیمان اعلام کردیم به عاملینی که دلال هستند به هیچ عنوان سیمان عرضه نشود و اگر چنین کنند سازمان بدون هیچگونه اغماضی طبق قانون با آنان برخورد خواهد کرد.

یزدان پناه به نرخ سیمان پاکتی و فله ای نیز اشاره کرد و گفت: سیمان پاکتی با قیمت ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است و چنانچه شهروندان و مردم متوجه شدند که برخی عاملان و توزیع کنندگان سیمان را از ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان گران تر در اختیار مصرف کننده قرار می دهند حتما با شماره ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

  • منبع خبر : ایسنا