قطار ملی به زودی رونمایی می‌شود
قطار ملی به زودی رونمایی می‌شود
شهردار تهران از بهره برداری از قطار ملی که با هشتاد درصد توان داخلی ساخته شده است در روزهای پایانی اسفند امسال با حضور رییس جمهور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، رونمایی از قطار ملی: پیروز حناچی شهردار تهران صبح پنجشنبه-١۴ اسفند-در آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های دولاب و میدان قیام در خط هفت که با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شد، درباره کاهش صدور پروانه های ساختمانی به نسبت دوره های قبل مدیریت شهری گفت:
پروانه های ساختمانی امسال نسبت سال ۹۱ ، ۷۰ درصد کاهش داشته است و هم اکنون به هشت هزار پروانه رسیده است. در عین حال تخلفات ساختمانی هم ٣٠ درصد کاهش یافته است.
پیروز حناچی درباره اوراق مشارکت برای مدیریت شهری نیز گفت: هفت هزار میلیارد اوراق مشارکت در سال۹۶ و ۱۳ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در سال ۹۷ و ۱۵ هزار در سال ۹۸ که در مجموع ۳۵ هزار میلیارد ریال منتشر شده است. همچنین مجوز ۲۴ هزار میلیارد ریال هم برای امسال اخذ شده است.

پیروز حناچی در ادامه گزارش خود به رییس جمهور در آیین افتتاح دو ایستگاه دولاب و میدان قیام گفت: در این دوره از مدیریت شهری ۱۲ ایستگاه آتشنشانی ساخته شده و زمان رسیدن تیم آتش نشان به محل حادثه به ۴۳ ثانیه کاهش یافته است و به زودی ۶ ایستگاه دیگر افتتاح خواهد شد. در این دوره از مدیریت شهری همچنین ۱۰ ایستگاه باران سنج و ۴ ایستگاه برف سنج در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده است.

بخوانید:  از شهردار آینده تهران چه توقعی میرود؟


شهردار تهران درباره دو ایستگاه مترو که دیروز افتتاح شد نیز گفت: این دو ایستگاه با اعتبار ۵۸۰ میلیارد تومان در دو منطقه تاریخی تهران ساخته شده است . این دو ایستگاه برای اولین بار در شرایط تحریمی با بسیاری از تجهیزات ساخت داخل مثل پله های برقی افتتاح می شود.
او همچنین از بهره برداری نخستین قطار ملی که با هشتاد درصد توان داخلی ساخته شده است در روزهای پایانی اسفند امسال با حضور رییس جمهور خبر داد.