قیمت خانه در ارمنستان چقدر است؟
قیمت خانه در ارمنستان چقدر است؟
بازار مسکن ارمنستان یکی از جذاب‌ترین بازارهای مسکن در کشورهای اطراف برای ایرانیان است. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خرید ملک در این کشور چندان بالا نیست.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، قیمت خانه در ارمنستان: ارمنستان یکی دیگر از مقاصد خرید ملک برای ایرانیان است؛ یکی از دلایلی که خرید ملک در ارمنستان توسط ایرانیان بسیار رواج یافته است امکان دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک در آن است. گفتنی است که خرید ملک در ارمنستان از سه طریق برای اتباع خارجی امکان پذیر است که عبارتند از اجازه اقامت خاص، اجازه اقامت دائم و اجازه اقامت موقت.

با این حال بسیاری از خریداران مسکن در این کشور به واسطه نوسان قیمت متضرر شده اند و کارشناسان نیز معتقدند ضرورت دارد مالیاتی ویژه برای خریداران مسکن رد خارج از یاران وضعت شود چرا که این اقدام به منزله خروج سرمایه از کشور است.

ایروان پایتخت و بزرگترین شهر ارمنستان است که قیمت خانه دراین شهر ارمنستان به نسبت سایر شهرهای آن بالاتر است؛ براساس آمارهای ارائه شده میانگین قیمت ملک در ایروان در حاشیه این شهر از متری ۵۵۰ یورو آغاز خواهد شد و تا متری هزار و ۲۰۰ یورو بالا خواهد رفت و در مرکز این شهر نیز میانگین قیمت ملک از متری ۹۴۲ یورو آغاز خواهد شد و تا متری ۲ هزار و ۲۰۰ یورو بالا خواهد رفت.

بخوانید:  خرید ملک خارج از کشور ریسک بزرگی است

هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر نیز ماهیانه از ۲۳۹ یورو آغاز خواهد شد و تا ۵۵۹ یورو بالا خواهد رفت و هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه های شهر ایروان نیز ماهیانه از ۱۱۱ یورو آغاز خواهد شد و تا ۲۳۹ یورو بالا خواهد رفت.