قیمت مسکن در قزوین سال ۱۴۰۰ افزایش ندارد!
قیمت مسکن در قزوین سال ۱۴۰۰ افزایش ندارد!
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: افزایش قیمت مسکن در قزوین در سال جدید وجود ندارد و در سال جدید عرضه مسکن بیشتر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، قیمت مسکن در قزوین: کیومرث فدائی‌فر با اعلام این خبر افزود: با توجه به افزایش پروانه‌های صادره از لحاظ تعداد و متراژ و کاهش پایان کار ساختمانی و کاهش نقل و انتقالات در سال ۹۹ پیش بینی می‌شود در سال جدید عرضه مسکن بیشتر از گذشته باشد و بر این اساس امید است قیمت مسکن در قزوین کاهش پیدا کند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته صدور پروانه ساختمانی ۲۲ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: این افزایش نشان از افزایش ساخت و ساز در شهر قزوین در سال گذشته است.

معاون شهردار قزوین افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته در مناطق سه گانه شهرداری قزوین، تهیه نقشه صادر شده در سال گذشته نزدیک به ۱۱ درصد، مساحت پروانه‌های صادر ۳۵ درصد و تعداد واحدهای احداثی ۲۹ درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

فدائی فر تصریح کرد: همچنین در این مدت صدور پایانکار ساختمانی ۱۸درصد و نقل و انتقالات نزدیک به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است و این آمارهای افزایشی و کاهشی نشان از افزایش عرضه مسکن در سال ۱۴۰۰ است.

افزایش ساخت و ساز مسکن در قزوین

وی اضافه کرد: با توجه به آمار اعلام شده وضعیت ساخت و ساز در سال گذشته و سیاست‌های دولت در خصوص واحدهای خالی، عرضه مسکن بیشتر از گذشته است و در این شرایط احتمال وجود دارد قیمت آپارتمان در سال جدید افزایش نداشته باشد حتی شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

بخوانید:  وضعیت بازار مسکن در سال 1400

فدائی فر در ادامه به افزایش تعداد دریافت گزارش‌های ناظر در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بیش از ۳۱ درصد دریافت گزارش ناظر افزایش پیدا کرده و این مهم در راستای الکترونیکی شدن ثبت گزارش ناظر است که باعث شده گزارش‌ها به موقع از سوی مهندسین ناظر ارسال شود و همچنین اجرای ضوابط فنی و شهرسازی و بهداشتی ساخت و سازها بهتر از گذشته باشد.

وی بابیان اینکه الکترونیکی شدن گزارش ناظر باعث شده است که بر تخلفات ساختمانی نظارت مستمر صورت گیرد، افزود: ثبت گزارش ناظر به صورت الکترونیکی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای اهداف دولت الکترونیک انجام شده است که شاهد نتایج مثبت آن هستم.

  • منبع خبر : ایرنا