قیمت مسکن در نیاوران (فروردین ۱۴۰۰)
قیمت مسکن در نیاوران (فروردین ۱۴۰۰)
به گفته یک مشاور املاک، آپارتمان‌های نیاوران این روزها از متری حدود ۴۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، نیاوران یکی از محله‌های تهران است که در منطقه یک شهرداری این شهر قرار دارد؛ این محله از محله‌های مرفه‌نشین در شمال تهران بوده و قیمت مسکن در آن بسیار بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران (حدودا ۳۰میلیون تومان) است.

یکی از کارشناسان مشاور املاکی که در محله نیاوران فعالیت می‌کند، گفت: قیمت مسکن در این محله از متری حدود ۴۵میلیون تومان شروع شده و قیمت‌های بالای ۱۰۰میلیون تومان برای هر متر مربع نیز در بین فایل‌ها دیده می‌شود.

وی با تاکید براینکه آپارتمان‌های لوکس زیادی در این محله وجود دارد و این مساله در قیمت واحدها موثر است گفت: یکی از عوامل مهم که در تعیین قیمت مسکن نقش دارد، امکانات موجود در ساختمان است و این امکانات می‌تواند تا حد زیادی بر قیمت بیافزاید؛ همچنین در بسیاری از برج‌ها، پنت‌هاوس‌ها و… هرچه به طبقات بالاتر برویم، قیمت مسکن نیز افزایش دارد و عموما واحدهای طبقات پایینی، اختلاف قیمت زیادی با واحدهای طبقات بالا دارد.

این کارشناس مشاور املاک همچنین اظهار داشت: گل سنگ یکی از مناطق گران قیمت در نیاوران است؛ واحدی ۲۷۰متری و ۳ساله در این منطقه متری ۱۰۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین یک دستگاه آپارتمان ۱۸۰متری و نوساز در خیابان همایون متری ۸۵میلیون تومان قیمت گذاشته شد.

قیمت مسکن در نیاوران
قیمت مسکن در نیاوران

وی ادامه داد: از دیگر فایل‌های موجود، یک دستگاه آپارتمان ۱۲۰متری و نوساز در مرجان است که متری ۷۰میلیون تومان قیمت خورد. قیمت واحدی ۱۱۰متری و ۱۰ساله در خیابان امیر نیز متری ۶۰میلیون تومان بوده است.

بخوانید:  تاثیرات مثبت بازگشت قیمت مسکن در فضای مجازی!

این کارشناس مشاور املاک در پایان با تاکید بر رکودی که مدت زیادی بر بازار مسکن حاکم است، گفت: تعداد معاملات مدت زیادی است که روندی کاهشی دارد و مانند قبل نیست؛ اما قیمت مسکن تغییر زیادی نداشته و اگر کاهشی صورت گرفته، بسیار جزیی بوده است.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین