قیمت نهاده‌های ساختمانی دو برابر شد!
قیمت نهاده‌های ساختمانی دو برابر شد!
معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تورم نقطه به نقطه ۱۰۰.۷ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی پایتخت در بهار سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،قیمت نهاده‌های ساختمانی؛ مسعود افشین معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: تورم نقطه به نقطه قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ نسبت به بهار سال ۱۳۹۹، ۱۰۰.۷ درصد بوده است که در مقایسه با فصل زمستان، ۳/۵ واحد درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طرح آمارگیری از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران از سال ۱۳۹۰ با هدف محاسبه تغییرات فصلی و سالانه شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران به‌صورت فصلی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اجرا و نتایج آن توسط مرکز آمار ایران بر سال پایه ۱۳۹۰ انتشار می شود.

افشین خاطرنشان کرد: در بهار سال ۱۴۰۰ این طرح آمارگیری با مراجعه به ۸۲۲ کارگاه در سطح شهر تهران و جمع‌آوری ۳۸۰۰ قلم اطلاعات انجام شد.

وی در خصوص تورم سالانه قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ افزود: تورم سالانه بهار امسال، معادل ۹۳/۵ درصد است که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۷/۱ واحد درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، اطلاعات تفضیلی این طرح در سامانه اطلاعات آماری استان تهران به آدرس amar.thmporg.ir در دسترس است.

بخوانید:  وضعیت بازار مسکن تهران چگونه است؟
  • منبع خبر : ایران انلاین