لایحه توسعه ساختمان سبز به شورای شهر تهران ارسال شد
لایحه توسعه ساختمان سبز به شورای شهر تهران ارسال شد
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از ارسال لایحه «توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران» به شورای اسلامی شهر تهران با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها و جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از ارسال لایحه «توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران» به شورای اسلامی شهر تهران با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌ها و جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز خبر داد.

شینا انصاری با بیان اینکه لایحه فوق از سوی شهردار محترم به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است در این با ره تصریح کرد: این لایحه با توجه مواد ۳۸، ۴۶ و ۶۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی مصوب سال ۹۶ و ماده ۱۸ قانون اصلاح الگوی مصرف مصوب سال ۸۹ مجلس شورای اسلامی تهیه و تنظیم شده است.

وی با اشاره به اهمیت تصویب لایحه «توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران»، افزود: توسعه و ترویج ساختمان‌های سبز، بهینه سازی مصرف آب، انرژی و … در ساختمان‌ها و بهبود کیفیت بهداشت و سلامت ساکنین ساختمان‌ها از جمله اهداف این لایحه است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همچنین ایجاد بستر مناسب جهت ترغیب سازندگان و مالکین ساختمان‌ها به منظور رعایت الزامات محیط زیستی و افزایش آگاهی عمومی و ترویج و ارتقای مشارکت شهروندان به منظور توسعه ساختمان سبز را از دیگر اهداف لایحه فوق دانست.

بخوانید:  ساختمان انرژی صفر چیست و چه مزایایی دارد؟

گفتنی است شهرداری تهران مطابق آئین نامه اجرایی صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان مصوب سال ۹۶ هیئت وزیران ملزم به آن است که هر ساله در راستای توسعه انرژی‌های نو و تجدید پذیر در شهر تهران مجموعه اقداماتی در دستور کار قرار دهد که تهیه این لایحه نیز در همین راستا بوده است.