لایحه حمایت از پاکبانان و کارگران شهرداری مشهد تصویب شد
لایحه حمایت از پاکبانان و کارگران شهرداری مشهد تصویب شد
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: لایحه حمایت از کارکنان و پاکبانان شهرداری و کارگران بخش‌های مختلف شهرداری مشهد در صورت بروز حوادث، پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی، به تصویب سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رسید.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،لایحه حمایت از پاکبانان و کارگران شهرداری ؛هاشم دائمیبا اشاره به دغدغه‌مندی شورای ششم و مدیریت شهری نسبت به کارگران و بدنه مدیریت شهری، اظهارداشت: سالانه تعدادی از همکاران خدوم و زحمتکش شهرداری، به ویژه پاکبانان و کارگران فضای سبز، تنظیف شهری و سد معبر در حین انجام وظیفه بر اثر سانحه دچار آسیب شده و بعضا متاسفانه فوت می‌نمایند.

وی با بیان اینکه این موضوع، هزینه‌های سنگینی را به خانواده‌های محترم کارگران و کارمندان شهرداری تحمیل می‌کند، گفت: از همین رو، شهرداری مشهد مقدس، با تاکید شورای شهر، در راستای وظایف انسان‌دوستانه خود، حمایت و پشتیبانی از قشر خدوم شهرداری که در حین انجام وظیفه حادثه‌ دیده‌اند، را در دستورکار قرار داده است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از بررسی و تصویب لایحه حمایت از پاکبانان و کارگران شهرداری با هر نوع قرارداد و رابطه استخدامی، کارگران شاغل در شرکت‌های حجمی طرف قرارداد شهرداری (پیمان‌های نگهداری فضای سبز، تنظیف و رفت و روب، سد معبر، اتوبوسرانی، حفاظت فیزیکی و انتظامات و…) در جلسه مشترک این کمیسیون با کمیسیون برنامه و بودجه و خدمات شهری شورای شهر خبرداد و افزود: طبق این لایحه که در سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای شهر به تصویب رسید، شهرداری حمایت مادی و معنوی از افراد مذکور در صورت بروز حوادث را در دستورکار خود قرار می‌دهد.

بخوانید:  اراضی ارتش در مشهد به‌زودی بازگشایی می‌شود

دائمی تصریح کرد: براساس این مصوبه، درصورتیکه وقوع حادثه در زمان انجام وظایف شغلی، موجب از کار افتادگی دائم فرد شود، شهرداری معادل ۳۰ درصد نصاب معاملات جز به کارگر، کمک بلاعوض خواهد نمود؛ اگر نقص عضو که منجر به از کار افتادگی دائم نشود،  کمک بلاعوض معادل ۱۰ درصد نصاب معاملات جز به کارگر پرداخت خواهد شد. 

وی افزود: اگر حادثه منجر به فوت کارگر در حین کار شود، کمک بلاعوض معادل ۵۰ درصد نصاب معاملات جز به خانواده کارگر پرداخت خواهد شد و ضمنا خانواده تحت تکفل ایشان به مدت ۲ سال تحت پوشش بیمه تکمیل درمان قرار می‌گیرند.