لزوم تسریع در محرومیت‌زدایی از روستاهای حاشیه مشهد
لزوم تسریع در محرومیت‌زدایی از روستاهای حاشیه مشهد
در حاشیه بازدید رئیس شورای شهرستان مشهد از روستای بلغور مقرر شد دیوار ساحلی روستای بلغور با مشارکت سپاه و دهیاری احداث شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،روستاهای حاشیه مشهد؛ حاشیه شهرها همیشه از جمله مناطقی هستند که کمتر مورد توجه مسئولین قرار می‌گیرند و ساکنان این مناطق از بیشتر امکانات شهری نیز بی بهره هستند اما در حال حاضر شورای شهرستان مشهدمقدس با بازدید از مناطق تلف حاشیه شهر مشهد و بررسی مشکلات و کمبودهای این مناطق سعی در بهبود مشکلات مردم حاشیه نشین دارند.مشکلاتی که اگر مرتفع شوند می‌توانند حاشیه شهرها را به متن شهر تبدیل کنند.

اما در کنار تمام شهرها و حاشیه‌های آن روستاهایی نیز شکل گرفته‌اند که نه جز بافت شهری حساب می‌شوند و نه از خدمات روستایی آنطور که باید بهره‌مند هستند از طرفی به دلیل نزدیکی که به شهرها دارند امکان مهاجرت از این روستاها به شهر بیشتر است لذا انتشار می‌رود مسئواین توجه بیشتری به روستاهای حاشیه شهرها داشته باشند.

در همین راستا موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، رئیس شورای شهرستان مشهد مقدس در ادامه بازدیدهای میدانی خود از روستاهای حاشیه مشهد، از روستای بلغور در دهستان کارده از بخش مرکزی مشهد بازدید و با ساکنان روستا گفتگو کرد‌.

یکی از مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی دهیار و اهالی روستای بلغور، مربوط به دیوار ساحلی روستا بود.

رئیس شورای شهرستان مشهد مقدس و سخنگوی شورای شهر مشهد اظهارداشت: با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی رئیس شورای شهرستان مشهد و مساعدت سرهنگ پیرزاده، در جهت رفاه حال ساکنان، سازمان بسیج مهندسین عمران سپاه امام رضا(ع) با مشارکت دهیاری و بهره‌گیری از ظرفیت بسیج و نیروهای جهادی نسبت به احداث دیوار ساحلی روستا اقدام خواهد کرد

بخوانید:  اصلاحات هندسی و ترافیکی در حاشیه شهر مشهد

حاجی‌بگلو از مشارکت و دغدغه‌مندی بسیج مهندسین استان  برای ارتقای سطح روستاها و رفاه حال ساکنین آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.

امید است با توجه ویژه شورای شهرستان مشهد و اقداماتی که توسط دیگر ارگان‌ها صورت می‌گیرد روستاهای اطراف شهرستان مشهد نیز از خدمات و امکانات بیشتری برخوردار شوند.

  • منبع خبر : تسنیم