هماهنگی تعرفه خدمات مهندسی با هزینه‌های ساخت‌وساز
هماهنگی تعرفه خدمات مهندسی با هزینه‌های ساخت‌وساز
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: تعرفه خدمات مهندسی دقیقا منطبق بر جدول هزینه های ساخت وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،«علی اصغر زحمتش» درباره تعرفه خدمات مهندسی و با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی طی دو سال اخیر در اقدامی هماهنگ با حوزه عمرانی استانداری و شهرداری‌ها اقدام مناسبی در جهت اصلاح ساختار و فرایندهای سازمان انجام داده است، اظهار کرد: این سازمان سرمایه‌گذاری خوبی جهت قابلیت‌سازی مهندسان و توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری و خدمات غیرحضوری و امضاء دیجیتال انجام داده‌است که می‌تواند باعث سرعت و دقت و کیفیت و سلامت کار در نظام مهندسی شود.

وی با بیان این که بروز کردن تعرفه‌های نظام مهندسی سال ۹۹ در ماه‌های پایانی سال صورت گرفته است، افزود: وزارت راه و شهرسازی، سالانه نسبت به اعلام جدول هزینه ساخت هر مترمربع گروه‌های ساختمانی اقدام می‌کند و سازمان‌های نظام مهندسی می‌توانند نسبت به افزایش و یا کاهش تعرفه تا سقف ۲۵ درصد جدول مذکور اقدام کنند.

زحمتکش تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، پیشنهاد تعرفه سال جاری را منطبق بر جدول هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی، با ۲۵ درصد افزایش در مرداد ماه سالجاری برای کمیته چهار نفره ارسال نموده ولی به علت انجام نشدن تصمیم‌گیری لازم، با صرف نظر کردن از افزایش تعرفه، صرفاً نسبت به ابلاغ تعرفه برابر جدول هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی اقدام کرد.

بخوانید:  زمان آزمون ورود به حرفه مهندسان 1400 اعلام شد

جزئیات افزایش تعرفه خدمات مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خاطرنشان کرد: تعرفه‌های ابلاغی بین ۳۴ تا ۷۰ درصد برای گروه‌های ساختمانی مختلف افزایش یافته است و با توجه به اینکه پایه تعرفه‌های نظام مهندسی یزد پایین است، این افزایش‌ها هرگز نمی‌تواند جبران تورم سال و ارزش واقعی خدمات مهندسان باشد.

وی با اشاره به ابراز نگرانی و تاکید مسئولین ارشد استان که دغدغه افزایش هزینه برای گروه های ساختمانی اقشار آسیب پذیر را دارند، عنوان کرد: قطعا این دغدغه برای ما نیز وجود دارد و به همین دلیل هیئت مدیره سازمان مجدداً نسبت به تخفیف ۲۵ درصدی تعرفه برای گروه‌های ساختمانی اقشار کم در آمد اقدام کرد که امیدواریم رضایت مردم و مسئولین استان تامین شود.

زحمتکش در پایان گفت: تعرفه‌های خدمات نظام مهندسی دقیقا منطبق بر جدول هزینه‌های ساخت وزارت راه و شهرسازی است.