پایداری اقتصادی در محلات هدف بازآفرینی
پایداری اقتصادی در محلات هدف بازآفرینی
در محلات هدف بازآفرینی، باید پایداری اقتصادی را دنبال کنیم و اگر این ماموریت چند جانبه توسط حوزه بازافرینی دنبال نشود، به هدف خود نمی‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،پایداری اقتصادی؛حسن موحدیان در اولین نشست انتقال تجارب بازآفرینی کلانشهرهای کشور و نشست کمیته بافت فرسوده شهرداری‌های کلانشهرهای ایران اظهارکرد: ما یک نظام اسلامی هستیم و اولین رسالت و ماموریت ما این است که عدل را در جامعه دنبال کنیم؛ همانگونه که رسالت پیامبر(ص) از بعثت نیز رهنمود به شناخت و عبادت خدا و گسترش عدل در جامعه بود.

وی افزود: در محلات هدف بازآفرینی، باید پایداری اقتصادی را دنبال کنیم و اگر این ماموریت چند جانبه توسط حوزه بازافرینی دنبال نشود، به هدف خود نمی‌رسیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اقتصاد مشهد خدماتی است و ۵۲ درصد هتل‌ها در مشهد قرار دارد، بیان کرد: باید به مسایل اجتماعی، پایداری اقتصادی، مسایل محیطی و فرهنگی توجه جدی شود و به صرف کار کالبدی بسنده نکنیم.

موحدیان خاطرنشان کرد: مشهد بزرگترین کلانشهری است که حاشیه‌نشینی آن در کل کشور مطرح است و یک سوم جمعیت در حاشیه شهر زندگی می‌کنند.

وی اضافه کرد: امیدوارم این همایش به این سمت و سو رود و یک قطنامه‌ای باشد تا همه براساس اسناد بالادستی اقدام کنند.

بخوانید:  روح فرهنگ شهری بر تمام فعالیت‌های مدیریت شهری حاکم باشد