ویلای سیاه؛ قدرت‌نمایی با رنگ مشکی هنر یک معمار ایرانی
ویلای سیاه؛ قدرت‌نمایی با رنگ مشکی هنر یک معمار ایرانی
رضا محتشمی، معمار ایرانی ساکن نیویورک به تازگی طراحی یک پروژه به نام «ویلا سیاه» را در پارک ایالتی Harriman به پایان رسانده که این پروژه به خوبی مفهوم دِرام را با طرح‌های غیرمنتظره‌ای در دل جنگل به نمایش درمی‌آورد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، «ویلای سیاه» در جنگل نیویورک واقع شده، به‌دست توانمند یک معمار ایرانی به نام رضا محتشمی طراحی و اجرا شده است.

«پالت تاریک» از دیگر مفاهیم اجرایی در این ویلای سیاه است که توسط معمار ایرانی پروژه تفسیر شده که می‌خواهد ابهام در موجودیت رنگ مشکی را بیش از پیش نمایان سازد. همچنین این معمار ایرانی توضیح داده است که مشکی به معنای قدرت است و از شخصیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل استفاده از این رنگ قالب توانسته اعتبار شاخصی به این پروژه بدهد.

البته رضا محتشمی در ادامه اشاره می‌کند که اگرچه رنگ‌های روشن و فضای باز در گرایش‌های مدرن محبوبیت بیشتری دارد، اما فضای تیره این خانه بهتر در متن جنگل نیویورک قرار می‌گیرد و درنهایت خودنمایی بیشتری می‌کند.

ویلای سیاه
ویلای سیاه

طراحی ویلای سیاه در نیویورک

از طریق پنجره‌های بزرگ در نمای اصلی، ارتباط بصری ثابت با این پروژه برقرار است. رِندِرهای داخلی نیز موفقیت این عناصر را نشان می‌دهد، زیرا رنگ‌های تیره و چوب غنی استفاده شده در فضای داخلی، ترکیب کاملی با مناظر زمینه ایجاد می‌کند. این در حالی است که از یک نوع سنگ خشن هم در بخش‌های داخلی این ویلا استفاده شده که می‌تواند تفاسیر ذکر شده معمار را بیشتر نمایان کند.

همچنین نمای بیرونی ویلا نیز با پوشش‌های طبیعی سبز و چمن‌های طبیعی زیبا پوشانده شده که علاوه بر زیبایی بصری، اجازه نفوذ آلاینده‌های و گرمای بیش از اندازه به داخل ساختمان را نخواهد داد. نورگیرهای متفاوت این ویلا نیز باعث شده تا فضای سبز در بخش‌های مختلف داخلی ویلا شکسته شده و با جذابیت بیشتری خود را نشان دهد.

ویلای سیاه
ویلای سیاه