آغاز پروژه ساخت مسکن فرهنگیان در همدان
آغاز پروژه ساخت مسکن فرهنگیان در همدان
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان همدان گفت: در راستای اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای معلمان در همدان ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، مسکن فرهنگیان در همدان: یاسر نانکلی در شورای آموزش و پرورش همدان افزود: دولت در قالب اجرای طرح مسکن ملی امسال در گام نخست عملیات اجرایی ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرهنگیان را در شهر همدان آغاز کرد.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح، ۳۷۰ واحد مسکن فرهنگیان نیز در شهر ملایر برای معلمان شاغل و بازنشسته بدون مسکن ساخته می‌شود.

نانکلی با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۱۷۰ هزار نفر از فرهنگیان در کشور خانه دار می شوند، عنوان کرد: در شهر همدان به دلیل برخی از محدودیت ها، ساخت این واحد ها در انتظار تامین زمین است که مسوولان با قوت پیگیر این موضوع هستند.

وی بیان کرد: این خانه ها قرار است ظرف بازه زمانی ۲ ساله و با تجمیع امکانات وزارت خانه های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش ساخته شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: این استان با بررسی شاخص های مختلف در سال جاری در حوزه سواد آموزی در دسته پنج استان برتر کشور قرار گرفت.

احمد آقامحمدی اظهار داشت: بسته تحولی «پیوند زندگی» در سواد آموزی امسال برای نخستین بار در استان اجرایی می شود که بر اساس آن، سوادآموزان در کنار درس، مهارت یادگیری یک شغل را فرا می گیرند.

بخوانید:  قیمت مسکن ملی چگونه محاسبه می‌شود؟

وی عنوان کرد: در حوزه سوادآموزی، امسال آموزش سه هزار و ۱۰۰ تن به استان همدان ابلاغ شد که سه هزار و ۲۱۳ تن پوشش داده شدند که از این نظر آمار استان ۳۱ درصد بیشتر از متوسط کشوری است.

بر اساس نتایج حاصل از سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت استان همدان یک میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۳۴ تن و تعداد بی سوادان این استان نزدیک به ۴۹ هزار تن اعلام شد.