با زیباترین فرودگاه های دنیا آشنا شوید
با زیباترین فرودگاه های دنیا آشنا شوید
بسیاری از فرودگاه‌های بزرگ کشور آمریکا زیبا هستند، اما برخی از همتایان جهانی آن‌ها به‌طور چمشگیری بی‌نظیرتر هستند. این فرودگاه‌های زیبا ممکن است در شهرهای بزرگ دنیا مانند هنگ‌کنگ و توکیو یا در نقاط کمتر شناخته‌شده، قرار داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، زیباترین فرودگاه های دنیا: بسیاری از فرودگاه‌های بزرگ کشور آمریکا زیبا هستند، اما برخی از همتایان جهانی آن‌ها به‌طور چمشگیری بی‌نظیرتر هستند. این فرودگاه‌های زیبا ممکن است در شهرهای بزرگ دنیا مانند هنگ‌کنگ و توکیو یا در نقاط کمتر شناخته‌شده، قرار داشته باشند. جالب است بدانید که زیباترین فرودگاه‌های جهان، خیره کننده‌ترین معماری را دارند و امکانات رفاهی مانند زمین‌های گلف و سینما را در خود جای داده‌اند.

آدولفو سوارز مادرید، فرودگاه باراخاس، اسپانیا

فرودگاه آدولفو سوارز مادرید در کشور اسپانیا، اولین پرواز تجاری خود را در سال ۱۹۳۳ انجام داد. ترمینال جدید این فرودگاه در سال ۲۰۰۶ به نمایش گذاشته شد. این فرودگاه طی دو سال گذشته بیش از پنجاه میلیون مسافر را به خود دیده است.

زیباترین فرودگاه های دنیا
زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی ونکوور، کانادا

فرودگاه بین‌المللی ونکوور در کشور کانادا، فرودگاهی نادر است که ممکن است، حتی اگر پرواز نداشته باشید، بخواهید از آن بازدید کنید. این فرودگاه، علاوه بر مجموعه مجسمه‌سازی، دارای نمایشگاه‌های متعدد و آکواریوم نیز است.

فرودگاه چانگی، سنگاپور

فرودگاه بین‌المللی چانگی در کشور سنگاپور، پنج سال پشت سر هم به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان از سوی وب‌سایت هواپیمایی اسکای‌ترکس (Skytrax) معرفی شده است. اینکه چرا این فرودگاه به‌عنوان بهترین فرودگاه دنیا معرفی شده، بسیار ساده است، زیرا دارای امکاناتی چون چندین باغ، یک سینما و یک استخر است.

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور، مالزی

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور در کشور مالزی، با بیش از ده اتاق استراحت شیک و یک مرکز ماساژ، به مسافرین خود فرصت‌های زیادی را برای استراحت در پروا‌زهای خود می‌دهد.

فرودگاه مونیخ، آلمان

فرودگاه مونیخ در کشور آلمان علاوه بر خدمت به مسافران، محل برگزاری بعضی رویدادها و مراسم‌ها نیز دارد. این فرودگاه طی سال‌ها میزبان مسابقات موج‌سواری و دوچرخه‌سواری بوده است.

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی حیدر علی اف، آذربایجان

فرودگاه بین‌المللی حیدر‌علی‌اف در سال ۲۰۱۶ بیش از چهار میلیون مسافر داشته است.

فرودگاه بین‌المللی شنژن بن، چین

طبق نظر معماری به نام ماسیمیلیانو فیوکساس (Massimiliano Fuksas)، ترمینال سه فرودگاه بین‌المللی شنژن‌بن در کشور چین مانند یک سفره ماهی پرنده است. سقف داخل ترمینال نیز مانند یک لانه زنبور طراحی شده است.

زیباترین فرودگاه های دنیا
زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ، چین

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ در کشور چین برای مسافران خود، یک زمین گلف با ۹ چاله، با استانداردهای انجمن گلف یو اس (U.S) طراحی کرده است. مسافرانی که پروازشان تأخیر دارد، می‌توانند از سینمای این فرودگاه نیز استفاده کنند.

زیباترین فرودگاه های دنیا
زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی حمد، قطر

فرودگاه بین‌المللی حمد طی یک دهه ساخته شده و نزدیک به ۱۶ میلیون دلار هزینه برداشته است. برخی قسمت‌های این فرودگاه مانند یک موزه هنر مدرن است.

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین‌المللی دبی، امارات متحده عربی

فرودگاه بین‌المللی دبی در سال ۲۰۱۶ با هشتاد و سه میلیون مسافر، شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا بوده است.