عمیق ترین استخر جهان در لهستان افتتاح شد
عمیق ترین استخر جهان در لهستان افتتاح شد
عمیق‌ ترین استخر جهان با ۴۵ متر و نیم عمق در نزدیکی پایتخت لهستان افتتاح شد. حجم آب موجود در این استخر ۸ هزار متر مکعب است، یعنی بیش از ۲۰ برابر حجم آب موجود در یک استخر معمولی.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، عمیق ترین استخر جهان خارج از ورشو، لهستان که حدود ۴۵ متر عمق داشته و دارای ۸ هزار متر مکعب آب است، فضای بسیار ویژه‌ای را برای غواصی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد و تجربه جدیدی نیز به غواصان و ورزشکاران حرفه‌ای و مبتدی ارائه خواهد داد.

این استخر از چندین تکنیک خاص پیاده‌روی و کنترل فشار و دما نیز برخوردار است، به‌طوریکه اگر علاقه‌ندان تمایل ندارند در آب فرو بروند، می‌توانند با قدم زدن در یک تونل ویژه، از زیبایی‌های داخل آب لذت برده و در داخل و اطراف استخر به شکل مستقیم گام بردارند.

نکته جالب توجه این‌جاست که عمیق ترین استخر جهان دارای اتاق‌های کنفرانس، آموزش و اتاق‌های سکونت موقت تفریحی نیز است که برای تمام اقشار جامعه، بستر مناسب کاری و تفریحی را همزمان فراهم می‌آورد.

در واقع می‌توان گفت که مهندسی عمیق ترین استخر جهان، کار چندان ساده‌ای نبود. زیرا عمق این استخر معادل ارتفاع یک ساختمان ۱۵ طبقه است که قطعا بسترسازی ساخت آن در زیرِ زمین بسیار سخت‌تر بوده و نیاز به تکنولوژی و فناوری‌های مدرن و نوین دارد.

سیستم تصفیه هوشمند که بتواند کار خود را به‌طور منظم و یکنواخت در طول شبانه‌روز انجام دهد، از دیگر فناوری‌های ساخت این استخر به شمار می‌رود که تاکنون در هیچ استخری در سطح جهان به کار گرفته نشده است.

عمیق ترین استخر جهان
  • منبع خبر : اسکان نیوز