قیمت خانه در ونک چقدر است؟ (فروردین ۱۴۰۰)
قیمت خانه در ونک چقدر است؟ (فروردین ۱۴۰۰)
آپارتمان‌های محله ونک در تهران، این روزها از متری ۳۵ تا ۸۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، محله ونک، محله‌ای در منطقه۳ شهرداری تهران است؛ این منطقه از نظر دسترسی وضعیت مناسبی را دارد؛ همچنین واحدها در ونک بسیار بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران معامله می‌شود.

یک کارشناس مشاور املاک که محدوده فعالیتش این محله است، گفت: قیمت خانه در ونک کوچه به کوچه متفاوت بوده و نمی‌توان قیمت دقیقی را اعلام کرد؛ اما به طورکل واحدهای قدیمی ونک از متری ۳۵ تا ۶۵میلیون تومان و واحدهای نوساز آن از متری ۵۵ تا ۸۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود که البته ممکن است گاه قیمت واحدهای نوساز بالاتر از این هم باشد اما معاملاتی با قیمت‌های بالاتر از ارقام یادشده به ندرت دیده می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از فایل‌های موجود، واحدی ۱۱۳متری و ۱۵سال ساخت در خیابان شیخ بهایی است؛ این خانه متری ۵۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شد؛ همچنین قیمت واحدی ۱۰۰متری و ۲۰سال ساخت در میدان ونک ۴۰میلیون تومان برای هر متر مربع اعلام شده است.

به گفته این کارشناس مشاور املاک، معاملات مسکن در ونک در حالت رکود قرار دارد و تعداد معاملات کاهشی است؛ قیمت مسکن نیز تغییر چشم‌گیری نداشته است؛ فقط برخی از مالکان به دلیل عجله‌ای که برای فروش دارند، واحد خود را زیر قیمت به فروش می‌گذارند.

بخوانید:  قیمت مسکن در غرب تهران چقدر است؟

وی اظهار داشت: خیابان ملاصدرا از مناطق معروف در ونک است؛ یک دستگاه آپارتمان ۹۰متری و ۱۰سال ساخت در این خیابان متری ۵۰میلیون تومان به فروش گذاشته شده است؛ همچنین مالک واحدی ۱۵۰متری و ۲۵سال ساخت در شیراز شمالی، قیمت واحد را ۵۳میلیون تومان در هر متر مربع اعلام کرد.

وی معتقد است: قیمت مسکن هیچ گاه روندی کاهشی نداشته و فقط رکود را تجربه کرده است؛ اکنون نیز در این بازار در رکود به سر می‌برد و باید منتظر ماند و دید اتفاقات آینده چه تاثیری بر قیمت مسکن و رکود خواهد داشت.

قیمت خانه در ونک:

قیمت خانه در ونک
قیمت خانه در ونک
  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین