نرخ اجاره بها در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟
نرخ اجاره بها در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی از تعیین میزان افزایش اجاره بها در سال ۱۴۰۰ خبر داد و میزان وام ودیعه مسکن به مستاجران در سال جدید مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، افزایش اجاره بها در سال ۱۴۰۰ مشخص شد و اجاره بها مسکن در تهران ۲۵ درصد و کلانشهر ها ۲۰ درصد و بقیه شهرها ۱۵ درصد افزایش می یابد. معاون وزیر راه و شهرسازی از تعیین میزان افزایش اجاره بها در سال ۱۴۰۰ خبر داد و میزان وام ودیعه مسکن به مستاجران در سال جدید مشخص شد.

معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی گفت: میزان افزایش اجاره بها در سال ۱۴۰۰ در تهران ۲۵ درصد، کلانشهر‌ها ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد است.

“قائدی” در خصوص تمدید خودکار اجاره‌نامه‌ها در سال ۱۴۰۰ توضیح داد: قرارداد مستاجرانی که بعد از تیرماه تمام می‎‌شود به صورت خودکار تمدید می‎‌شود.

معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه موجر به دلیل تمدید خودکار قرارداد، نمی‌تواند حکم تخلیه بگیرد، گفت: بعد از پایان قرارداد مستاجر موظف نیست خانه را تخلیه کند و توسط مراجع قضایی حکم تخلیه صادر نمی‎‌شود.

او افزود: امسال میزان افزایش اجاره‌‎بها در تهران ۲۵ درصد، کلانشهر‌ها ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد است.

قائدی گفت: در شرایطی که موجر قصد ساخت یا فروش واحد مسکونی خود را داشته باشند یا واحد مسکونی را برای فرزند خود که تشکیل خانواده داده است بخواهد، همچنین اگر مستاجر برای چند ماه اجاره‌بها را پرداخت نکرده باشد، امکان صدور حکم تخلیه وجود دارد.

بخوانید:  علت اصلی افزایش قیمت مسکن چیست؟

معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه تصریح کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن به لحاظ شرایط کرونا در صورت موافقت مجدد ستاد مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۰ هم ارائه خواهد شد.

جزئیات جدید تمدید قرارداد‌های اجاره در سال ۱۴۰۰

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: نحوه تخصیص و میزان وام ودیعه مسکن به مستأجران را تا پایان فروردین اعلام می‌کنیم.

“محمود محمودزاده” در گفتگو با برنامه پیگیری شبکه خبر درباره تمدید خودکار قرارداد‌های اجاره در سال ۱۴۰۰ گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، در سال ۱۴۰۰ و تا سه ماه بعد از اعلام پایان رسمی کرونا در کشور، این مصوبه (تمدید خودکار قراردادهای اجاره) ملاک عمل خواهد بود.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی افزود: سال گذشته مقرر شده بود اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد، بالای یک میلیون نفر جمعیت ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد افزایش یابد و افزایش اجاره‌بها در سال ۱۴۰۰ منوط به بررسی مجدد ستاد ملی مقابله با کروناست.

محمودزاده گفت: نحوه تخصیص و میزان وام ودیعه مسکن به مستأجران را تا پایان فروردین اعلام می‌کنیم.

او بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اجاره‌نامه به صورت خودکار تمدید می‌شود و نیازی به ظهرنویسی ندارد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: منتظر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای تمدید خودکار اجاره نامه‌ها در سال ۱۴۰۰ هستیم.