وام بازسازی مسکن در سال ۱۴۰۰ افزایش یافت
وام بازسازی مسکن در سال ۱۴۰۰ افزایش یافت
معاون اول رییس جمهوری تصویب‌نامه مربوط به تخصیص تسهیلات ارزان قیمت بانکی جهت افزایش سقف تسهیلات بانکی برای بازسازی و مقاوم‌سازی اماکن مسکونی مناطق خسارت دیده از سیل و زلزله را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، ابلاغ مصوبه افزایش وام بازسازی مسکن در سال ۱۴۰۰: با امضای اسحاق جهانگیری تصویب‌نامه مربوط به تخصیص تسهیلات ارزان قیمت بانکی جهت افزایش سقف تسهیلات بانکی برای بازسازی و مقاوم‌سازی اماکن مسکونی مناطق خسارت دیده از سیل و زلزله ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت کشور، با تخصیص مبلغ ۱۸ هزار و ۸۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی جهت افزایش سقف وام بازسازی مسکن در سال ۱۴۰۰ و مقاوم‌سازی اماکن مسکونی مناطق خسارت دیده از سیل و زلزله موافقت کرد.

بر این اساس، این تسهیلات با سود و کارمزد (پنج درصد در مناطق شهری و چهار درصد در مناطق روستایی) با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت می‌شود.

بدهی و معوقات و چک برگشتی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به مشمولان این تصویب‌نامه را تضمین و تعهد می‌کند که هزینه‌های یادشده را پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لوایح بودجه سال‌های بعد پیش‌بینی و منظور کرده و به شبکه بانکی پرداخت کند.

بخوانید:  سامانه جامع مدیریت زمین رونمایی شد

همین طور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.