پروژه رودپارک مشهد در خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد!
پروژه رودپارک مشهد در خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد!
پروژه رودپارک مشهد اکنون ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز اول آن به مساحت ۱۸‌هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد ماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، عملیات ساخت پروژه بوستان عظیم و ملی چهل بازه با نام پروژه رودپارک مشهد از مهرماه سال گذشته با روزشمار ۳۱۰ روزه آغاز شده است و بنا به گفته معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد پروژه رودپارک مشهد اکنون از پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی برخوردار است و فاز اول آن به مساحت ۱۸‌هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد ماه آماده بهره برداری است.

خلیل ا… کاظمی با بیان اینکه یکی از بخش‌های پروژه رودپارک مشهد واقع در کال چهل بازه، حدفاصل پل نمایشگاه تا پل شهید ستاری به مساحت ۳۸ هکتار است، بیان کرد: البته در دوره قبلی مدیریت شهری ۱۰ هکتار از این بوستان در مجاورت پل نمایشگاه و بولوار معلم به بهره برداری رسیده بود و این ۳۸‌هکتار امتداد بوستان ۱۰ هکتاری قبلی تا پل شهید ستاری است.

۱۱۱ روز تا بهره برداری کامل پروژه رودپارک مشهد

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در تاریخ ۸ مهرماه سال ۹۹ آغاز شد و قرار است این بخش از کار تا ۱۱۱ روز دیگر در مردادماه به صورت کامل به بهره برداری برسد، تصریح کرد: البته در جلسات کارگاهی و براساس صحبت‌هایی که انجام شده است، تصمیم گرفتیم تا این ۳۸ هکتار در ۲ فاز تبدیل به بوستان شود که فاز اول آن ۱۸ هکتار و فاز دوم نیز ۲۰ هکتار است.

کاظمی ادامه داد: برهمین مبنا از پیمانکار و مشاور طرح خواستیم تا فاز اول این پروژه را هر چه زودتر آماده بهره برداری کند و در این راستا تلاشی شبانه روزی در منطقه کارگاهی رودپارک در حال انجام است. اکنون از برنامه زمان بندی در این پروژه عقب نیستیم و تا مرداد هم زمان مناسبی را برای انجام اقدامات در اختیار داریم. وی با بیان اینکه اکنون پیشرفت فیزیکی فاز اول پروژه رودپارک حدفاصل پل نمایشگاه تا پل شهید ستاری به مساحت ۱۸ هکتار بیش از ۶۰ درصد است، گفت: همچنین پیشرفت فیزیکی فاز دوم این پروژه به مساحت ۲۰ هکتار نزدیک ۲۰‌درصد است. در مجموع پیشرفت فیزیکی کل پروژه حدود ۴۳ درصد است.

بخوانید:  راه‌اندازی سامانه خرید غیرحضوری از فروشگاه‌های «شهرما» مشهد

تلاش برای اتمام پروژه رودپارک مشهد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در ادامه با اشاره به یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در پروژه رودپارک مشهد گفت: بیشترین حجم کاری در پروژه رودپارک مشهد مربوط به موضوع ساخت، اصلاح و اجرای مسیل و کانال جمع آوری آب‌های سطحی کال چهل بازه بوده است که در این راستا تاکنون ۹۰ درصد عملیات اصلاح، دیواره سازی، اجرای مسیل، دریاچه‌ها و تثبیت مسیل انجام شده است. با توجه به این اقدام اساسی و در ادامه، کار فضا سازی پشت دیوار‌های مسیل برای فضای سبز و دیگر طرح‌هایی که در آن پیش بینی شده است، امیدواریم در بازه زمانی تعریف شده کار به اتمام برسد.

وی همچنین به زمان بهره برداری از فاز اول پروژه رود پارک به مساحت ۱۸ هکتار اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده امیدواریم این ۱۸ هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خردادماه امسال آماده بهره برداری شود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد با اشاره به بخش انتهایی پروژه رودپارک مشهد گفت: بخش انتهایی این پروژه عظیم مربوط به اجرای پروژه حدفاصل پل شهید ستاری تا پل دانشجوست که در این قسمت همچنان با مشکل تملک اراضی مواجه هستیم.

وی تأکید کرد: وضعیت در این بخش به گونه‌ای است که اکنون زمین آماده برای اجرای رودپارک تحصیل نشده و در اختیار شهرداری قرار نگرفته است. با توجه به اینکه شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در این بخش سند گرفته اند، مشکل اصلی دراین باره، تحصیل حریم است که باید به طریقی رفع شود.