چین دارای بزرگ ترین سیستم تامین مسکن جهان
چین دارای بزرگ ترین سیستم تامین مسکن جهان
براساس آمار وزارت مسکن و توسعه شهر و روستا، در دوره "سیزدهمین برنامه ۵ ساله" چین، بیش از ۲۳ میلیون واحد زاغه در محله های زاغه نشین این کشور بهسازی شد و بیش از ۵۰ میلیون زاغه نشین با کمک دولت به خانه های جدید منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،بزرگ ترین سیستم تامین مسکن جهان؛ بر اساس آمار وزارت مسکن و توسعه شهر و روستا، در دوره “سیزدهمین برنامه ۵ ساله” چین، بیش از ۲۳ میلیون واحد زاغه در محله های زاغه نشین این کشور بهسازی شد و بیش از ۵۰ میلیون زاغه نشین با کمک دولت به خانه های جدید منتقل شدند.

از هزاران سال گذشته تا کنون، از نگاه مردم چین برای داشتن یک زندگی خوب، باید صاحب یک خانه بود. و این را رکن اصلی زندگی خود می دانند. تا پایان سال ۲۰۲۰، بیش از ۳۸ میلیون نفر از مردم که دارای سختی. و مشکلات زندگی بودند نیز به خانه های سازمانی منتقل شدند.

در مجموع بیش از ۲۲ میلیون نفر از این گروه افراد از سوی دولت یارانه نقدی اجاره مسکن دریافت کردند. خانوارهای شهری کم درآمد اساسا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند و به این ترتیب، بزرگ ترین سیستم تامین مسکن جهان در چین ایجاد شده و همچنان در حال گسترش و تکمیل است./

بخوانید:  پیش بینی بازار مسکن بعد از انتخابات 1400
  • منبع خبر : برزن نیوز