اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه
اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه
نور یکی از عوامل اصلی جذابیت و چشمگیرتر شدن هر دکوراسیونی است. نور باعث ایجاد سرزندگی و نشاط در فضای زندگی شما می‌شود.به همین دلیل نورپردازی خانه از اهمیت زیادی در زندگی روزمره برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم،نورپردازی خانه؛خانه تاریک و کم نور ممکن است معضل خانه‌هایی بزرگ با طراحی داخلی تاریک باشد و هم می‌تواند معضل خانه‌هایی کوچک باشد که پنجره کافی برای جذب نور در آن وجود نداشته باشد. در ادامه به معرفی اشتباهات رایج نورپردازی خانه می‌پردازیم که باعث می‌شود خانه شما تاریک و کم‌نور به‌نظر برسد

استفاده از نورهای نامناسب

استفاده از نورهایی با رنگ تیره باعث می‌شود که خانه تاریک به‌نظر برسد. انتخاب نور سفید برای نور پردازی و روشنایی می‌تواند در روشن تر شدن فضای داخلی شما تاثیر بیشتری داشته باشد.

همچنین یکی از مواردی که کمتر به آن دقت می‌شود توجه به تورفتگی‌های دیوارهاست. این تورفتگی‌ها اگر با یک چراغ کوچک و یک نور ملایم روشن شوند، فضا را پرنورتر و دلبازتر نشان می‌دهند.

اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه

استفاده از رنگ های تیره

استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود که خانه شما تاریک و کم‌نور به‌نظر برسد. انتخاب رنگ سفید می‌تواند به بزرگ‌تر نشان دادن فضا و همچنین روشن‌تر شدن فضا کمک کند.

اگر دوست دارید رنگ‌های روشن دیگری را برای فضای دکوراسیون خود انتخاب کنید، می‌توانید به مطلب دکوراسیون خانه با رنگ‌های روشن و شاد سری بزنید و با انواع رنگ سفید در دکوراسیون منزل بیشتر آشنا شوید.

اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه

استفاده از پرده‌های ضخیم

استفاده از پرده‌های ضخیم باعث می‌شود که نور کمتری وارد فضا شده و در طول روز خانه تاریک به‌نظر برسد. روش دیگری که می‌توانید با انتخاب پرده‌های حریر و نازک برای پنجره‌ها خانه تاریک خود را روشن‌تر کنید.

بخوانید:  بهترین رنگ‌های 2020 دکوراسیون داخلی

این پرده‌ها نور را به خوبی در فضای خانه شما پخش می‌کنند و فضای لطیف‌تری را در دکوراسیون داخلی شما به‌وجود می‌آورند.

اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه

استفاده از کفپوش تیره

کفپوش منزل در چگونه به‌نظر رسیدن آن تاثیر بسیار می‌گذارد. استفاده از کفپوش و فرش تیره نیز باعث می‌شود که فضا تاریک به‌نظر برسد. کفپوش‌های روشن در منزل فضای خانه را دلبازتر و روشن‌تر نشان می‌دهند و برای خانه تاریک و کم نور را روشن‌تر نشان می‌دهد.

اهمیت و نکات مهم در نورپردازی خانه

عدم استفاده از آینه

با کمک آینه‌ها می‌توانید روشنایی دکوراسیون خود را دو برابر کنید، بهتر است آینه را در مقابل یک منبع نور مثل لوستر نصب کنید تا علاوه بر بزرگ‌نمایی فضا با کمک آن به سادگی بتوانید خانه تاریک و کم نور خود را روشن‌تر کنید.

  • منبع خبر : دلتا