بررسی معضل حاشیه نشینی در سیستان بلوچستان
بررسی معضل حاشیه نشینی در سیستان بلوچستان
در جهت ساماندهی حاشیه نشینی شهرستان‌های زاهدان و چابهار تاکنون اقدامات موثر و چشمگیری انجام شده که اکنون نوبت به حوزه سیستان رسیده تا ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی این شهرستان مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، حاشیه نشینی در سیستان بلوچستان: سکونتگاه‌های غیر رسمی به دلیل فرسودگی کالبدی، کمبود خدمات و زیرساخت‌های شهری مناسب و ابتلاء به شرایط نامطلوب زیست محیطی و انواع مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، به شدت نیازمند اقداماتی در جهت احیا، توسعه و ساماندهی هستند.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان از سال گذشته و به صورت همزمان در دو کلانشهر زاهدان و چابهار، در جهت ساماندهی حاشیه نشینی اقدامات موثر و چشمگیری داشته است و با توجه مسئولین ملی و استانی به این معضل، سیستان گزینه جدید بنیاد مسکن استان در ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی به شمار می‌رود.

صبح امروز علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وارد فرودگاه زاهدان شد که پس از استقبال رسمی توسط مسئولان سیستان و بلوچستان راهی به زابل شد تا از نزدیک معضل حاشیه نشینی در این شهرستان را با حضور هیات‌های کارشناسی مورد بررسی قرار دهد.

بخوانید:  آیا اقساط وام مسکن ملی افزایش پیدا می‌کند؟
  • منبع خبر : تسنیم