بی‎توجهی به وضعیت بازار اجاره بها ادامه دارد!
بی‎توجهی به وضعیت بازار اجاره بها ادامه دارد!
نماینده مجلس با اشاره به تاثیر کاهش قیمت مسکن تهران در شهرهای دیگر، گفت: وضعیت بازار اجاره بهای مسکن نامناسب است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، رحمت الله نوروزی با اشاره به وضعیت نا مناسب بازار اجاره بها مسکن، اظهار کرد: در زمان حاضر بخش عمده‌ای از هزینه‌های یک خانواده صرف پرداخت اجاره بها یا اقساط وام خرید خانه می‌شود.

وی درباره وضعیت آشفته بازار اجاره بها یادآور شد: با توجه به پیری جمعیت و تاکید مقام معظم رهبری بر ازدواج و فرزند آوری، لازم است بیش از پیش به مقوله تامین مسکن به ویژه برای زوج های جوان تاکیدداشته باشیم چرا که مسکن نیز در کنار بهبود وضعیت اقتصادی کشور و اشتغال‌زایی یکی از الزامات مهم برای ترغیب جوانان به فرزند آوری است از این رو بنده به طراحان “طرح جوانی جمعیت” در مجلس شورای اسلامی هم پیشنهاد کردم که در آن مباحث به موضوع مسکن نیز توجه داشته باشند.

وی درباره آخرین وضعیت بازار اجاره بها افزود:‌ تهران در واقع الگو پیرامون بوده و قیمت مسکن آن به صورت غیرمستقیم به شهرهای اطراف و سپس بر استان‌های مختلف کشور تاثیر گذار است لذا کنترل قیمت های کاذب در تهران می‌تواند بر سایر مناطق کشور نیز نقش مثبتی داشته باشد.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادم این است برای بهبود وضعیت مسکن در کشور به ویژه پایتخت ضمن کاهش بروکراسی‌های اداری، تسهیلات مناسبی برای ساخت مسکن به ویژه در مناطق بافت فرسوده در اختیار مردم قرار دهند.

بخوانید:  بازار مسکن در بهار 1400 به کدام سو می‌رود؟
  • منبع خبر : تسنیم