خانه آگاتا کریستی، نویسنده رمان‌های جنایی به حراج گذاشته شد!
خانه آگاتا کریستی، نویسنده رمان‌های جنایی به حراج گذاشته شد!
خانه آگاتا کریستی که الهام‌بخش برخی از مهم‌ترین رمان‌های جنایی قرن بیستم بود با قیمت بیش از ۲.۷۵ میلیون پوند به حراج گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، خانه آگاتا کریستی که در وینتربروک آکسفوردشر انگلستان واقع است در سال ۱۹۳۴ به همراه همسر باستان‌شناس خود مکس مالوان خریداری کرد و بیش از ۴۰ سال یعنی تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۶ در آن‌جا زندگی کرد.

این خانه پنج اتاقه که یک پلاک آبی بر سردر آن دارد و چشم‌انداز مقابل آن روزخانه تایمز قرار دارد، دارای باغچه‌های خصوصی و یک کلبه یک‌اتاقه است که به خانه اصلی اتصال دارد و حالا رقابت بر سر تصاحب آن توسط ثروتمندان بریتانیایی بالا گرفته است.

استفان کریستی- میلر، رئیس فروش املاک مسکن در آن منطقه می‌گوید «آگاتا کریستی یکی از مهم‌ترین نویسندگان جنایی بریتانیایی است و این یک فرصت استثنایی برای کسی است که بتواند صاحب بخشی از تاریخ ادبیات شود.»

کریستی برخی از مهم‌ترین رمان‌های خود را در این خانه نوشت و خود وینتربروک تصور می‌شود که الگویی برای خانه خانم مارپل در منطقه دانمید بوده است.

خانه آگاتا کریستی در منطقه‌ای به وسعت پنج هکتار واقع است در سه طبقه با اتاق‌های مناسب و سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ که نور کافی را به داخل فضای خانه بازتاب می‌دهند.

آگاتا کریستی نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و رمان‌های کاراگاهی بود که در طول زندگی حرفه‌ای خود ۶۶ رمان جنایی با شخصیت‌های مرموزی چون خانم مارپل و هرکول پوآرو نوشت و آثارش بیشترین ترجمه را به زبان‌های مختلف دنیا داشت.

آگاتا کریستی در کتاب رکوردهای گینس مقام اول در میان پرفروش‌ترین نویسندگان کتاب در تمام دوران‌ها و مقام دوم را بعد از شکسپیر در میان پرفروش‌ترین نویسندگان در هر زمینه‌ای به خود اختصاص داده‌است.