سقف اجاره بها در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟
سقف اجاره بها در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعیین سقف اجاره بهای ۱۴۰۰ در ستاد ملی مقابله با کرونا در حال بررسی است و تا دو هفته آینده مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، سقف اجاره بها در سال ۱۴۰۰: محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی ، با بیان اینکه با توجه به آنکه اقدامات موثری در حوزه سامانه املاک و اسکان برای متقاضیان صورت گرفته است، گفت : با توجه به آنکه بسیاری از متقاضیان در هنگام ثبت نام با مشکلاتی مواجه بودند، ما سعی کردیم با تهیه فیلم‌های آموزشی و اطلاع رسانی‌های به موقع و همچنین ایجاد مرکز تلفنی ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به سوالات متقاضیان بسیاری از ابهامات در این سامانه را رفع کنیم.

به گفته این مقام مسئول، همین عوامل سبب افزایش ثبت نام متقاضیان در سامانه املاک و اسکان شده است.

محمود زاده با بیان اینکه از امروز ثبت نام تمامی متقاضیان در سامانه املاک و اسکان آغاز می‌شود و با توجه به برداشتن محدودیت‌ کد ملی طبیعی است که میزان استقبال متقاضیان در این سامانه افزایش یابد، اظهار کرد: متقاضیان تا ۱۹ خرداد برای ثبت نام در طرح مسکن ملی فرصت دارند و اجرای این طرح  با مشارکت عمومی همه خانواده‌ها باعث بهبود و ایجاد ثبات در بازار مسکن خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اجرای این طرح، واحدهای خالی از سکنه شناسایی و میزان عرضه به بازار مسکن افزایش خواهد یافت، گفت: اجرای این طرح و شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه، باعث بهبود وضعیت بازار اجاره هم خواهد شد.

بخوانید:  استثنائات عدم تمدید قرارداد اجاره برای مستاجرها

سقف اجاره بها در سال ۱۴۰۰ به‌زودی اعلام می‌شود

او با اشاره به اینکه افزایش وام ساخت مسکن و تحویل بخشی از واحدهای طرح مسکن ملی از مهم ترین اقدامات دولت در بهبود وضعیت  بازار مسکن به شمار می‌رود، افزود: هدف دولت تامین، عرضه و تولید واحدهای مسکن است، بنابراین با اجرای این طرح‌ها سعی خواهیم کرد، بخش مسکن را به سمت  آرامش هدایت کنیم.

محمودزاده همچنین درباره وضعیت بازار اجاره و تعیین سقف قیمتی اجاره هم گفت: هنوز هیچ سقف قیمتی تعیین نشده و ما پیشنهادهایی در این خصوص داده‌ایم و باید این طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و تعیین شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ما پیشنهادها و ارزیابی‌های خود را برای این بازار به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه  نهایی نرسیده‌ایم  و من تصویب ۲۵ درصدی افزایش سقف اجاره را رد می‌کنم.

محمود زاده در پایان اظهار کرد: نتیجه نهایی تعیین سقف اجاره نهایتا تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد و در حال حاضر طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مالکان موظف هستند، قراردادهای مستاجران را تمدید کنند.