شمارش معکوس برای تکمیل مسکن مهر استان کردستان
شمارش معکوس برای تکمیل مسکن مهر استان کردستان
سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی کردستان، گفت: با تمهیدات اندیشیده شده مابقی واحدهای مسکن مهر استان تا پایان تیرماه تکمیل شده و پرونده مسکن مهر کردستان در تاریخ ۳۱ تیرماه سال جاری بسته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، مصطفی رضایی در جلسه شورای مسکن استان که در محل دفتر معاون عمرانی استانداری کردستان تشکیل شد، اظهارکرد: از مجموع واحدهای در تعهد استان، تنها یک هزار و ۶۷۰ واحد باقیمانده که از این تعداد ۳۶۱ واحد خودمالک، ۲۵۷ واحد در قالب تعاونی و ۱۰۵۲ واحد نیز تفاهم نامه سه جانبه است.

وی افزود: خوشبختانه واحدهای باقیمانده نیز دارای پیشرفت مناسب بوده و با تمهیدات اندیشیده شده و هماهنگی های لازم با دستگاه‌های خدمات رسان، عملیات اجرایی مسکن مهر در سطح استان کردستان به استثنای واحدهایی که مشکل و پرونده حقوقی دارند تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام رسیده و به متقاضیان تحویل و پرونده مسکن مهر استان بسته خواهد شد.

لازم به ذکر است، ساخت مسکن مهر از دوره دولت محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت ایران آغاز شده. هدف از این طرح خانه‌دار کردن قشرهای کم درآمد که طبق آن دولت با واگذاری قطعه زمین رایگان سعی داشت خانه‌سازی را تشویق کند. اوایل سال ۹۲، دولت دهم مسکن مهر را با پیشرفت ۷۰ درصدی تحویل دولت یازدهم داد.

بخوانید:  حرف و عمل‌مان برای تحویل مسکن مهر یکی است
  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی