شهر فرودگاهی مشهد احداث می شود
شهر فرودگاهی مشهد احداث می شود
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از مگا پروژه‌هایی که در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد مد نظر مدیریت شهری است که امیدوار به انجام آن هستیم، ایجاد شهر فرودگاهی مشهد است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و سازهشتم،شهر فرودگاهی مشهد؛مجید دبیریان پیرامون ضرورت جابه جایی فرودگاه اظهار کرد: با توجه به اینکه فرودگاه مشهد در ورودی شهر واقع شده و موجب آلودگی صوتی، محیط زیست و هوا می‌شود، جابه‌جایی آن جزو ضرورت‌هایی است که باید به آن توجه کرده و اقدام عملی انجام دهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی مشهد درباره ایجاد شهر فرودگاهی خاطر نشان کرد: یکی از مگا پروژه‌هایی که در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد مد نظر مدیریت شهری است که امیدوار به انجام آن هستیم، ایجاد یک شهر فرودگاهی برای مشهد است؛ تشکیل این شهر با همه ابعاد، زوایا و مجموعه‌های مرتبط با آن، یکی از ضرورت‌هایی است که بایستی ایجاد شود.

ضرورت احداث شهر فرودگاهی مشهد

وی اعلام کرد: در سال‌های آینده ظرفیت فرودگاه مشهد جوابگوی افزایش حجم زائران و مسافرانی که به این شهر سفر می‌کنند، نیست؛ با توجه به شرایط پیش‌رو و بررسی‌های صورت پذیرفته، بایستی نسبت به ایجاد فرودگاه بزرگ بین المللی در مشهد اقدام کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر گفت: از این فرودگاه بزرگ و بین المللی و مجموعه‌ای که درکنار آن ایجاد می‌شود، می‌توانیم به عنوان شهر فروگاهی نام ‌ببریم که بایستی در آن اتصال‌ها و ارتباطات ریلی، مجموعه‌های بزرگی همچون هتل‌های بین المللی، مرکز ترانزیت و سوخت گیری بین المللی، منطقه آزاد، گمرک و شهرک سلامت در نظر بگیریم.

دبیریان خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود، مشهد یکی از قطب‌های گردشگری سلامت است، از این رو بایستی ظرفیت‌ها را به حداکثر رسانده و زیر ساخت‌ها را مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف و کاملی در شهر فرودگاهی مشهد ایجاد می‌شود، تصریح کرد: در این راستا با هدف ایجاد و فعال کردن ظرفیت‌ها، مذاکرات جدی در مجموعه مدیریت شهری صورت پذیرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این راستا، جلساتی با معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی پیرامون موضوع احداث برگزار و مذاکرات اولیه انجام گردید.

وی با بیان این نکته که در آینده نزدیک خبرهای خوبی از شروع اقدامات اجرایی کارگروه مربوطه و فعال کردن ظرفیت‌های مرتبط با شهر فرودگاهی می‌شنویم، افزود: در این راستا ظرفیت‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی را فعال کرده و همچنین کنسرسیوم بانکی برای این موضوع تشکیل می‌دهیم.

دبیریان عنوان کرد: مدل نهایی اقتصادی، سهم بخش خصوصی و چگونگی فعال شدن ظرفیت شهرداری در پیگیری‌ها و جلسات آتی استخراج می‌شود.