قیمت مسکن در قزوین کاهش یافت
قیمت مسکن در قزوین کاهش یافت
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان قزوین از کاهش ۱۰ درصدی قیمت مسکن در روزهای پایانی سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، یوسف عبدی درباره قیمت مسکن در قزوین گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، قیمت مسکن کاهش یافته است که این کاهش قیمت، تاثیر به سزایی در رونق بازار مسکن ندارد.

رئیس اتحادیه املاک استان قزوین درباره قیمت مسکن در قزوین افزود: برخلاف عرف معاملات در پایان سال، تعداد معاملات صورت گرفته، افزایش چشمگیری نداشته و به صورت میانگین میزان معاملات ملکی شهر قزوین، نسب به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

عبدی با بیان اینکه، پیش بینی می‌شود، وضعیت مسکن در سال آینده نیز به همین روال باشد، تصریح کرد: با وجود تقاضا برای بازار مسکن، معاملات زیادی صورت نمیگیرد چرا که افزایش چشمگیر مسکن، در سال ۹۹، مسکن را به قیمت رسانده و بازار کشش افزایش قیمت در سال آینده را ندارد.

وی ادامه داد: تجربه سال های اخیر به ما می‌گوید که در سال ۱۴۰۰ نباید منتظر افزایش قیمت مسکن باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه، میزان تخلفات و کلاهبرداری‌های صورت گرفته در خصوص پیش‌فروش واحدهای ساختمانی در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است، گفت: طی چند سال اخیر کلاهبرداری‌های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه املاک استان ادامه داد: معاملات پیش فروش، ازنظر قانونی در سال ۸۹ منع شد که متاسفانه، تا به امروز این قانون اجرایی نشده است و اقبال مردم به سمت خرید واحدهای پیش فروش، به دلیل قیمت پایین زیاد است.

بخوانید:  بزرگترین مرکز عملیات آتش‌نشانی شرق کشور در مشهد کلنگ زنی شد

عبدی تصریح کرد: با تمام این تفاصیل، چنانچه شخصی تمایل به خرید واحد پیش فروش داشت، باید با اشخاصی که دارای شناسنامه فنی، صادره از شهرداری قبل از پایان کار دارند، معامله کنند.

وی یادآور شد: توصیه می شود برای جلوگیری از خطرات احتمالی کلاه برداری در این خصوص، تمام معاملات واحد های پیش فروش در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.