هتل یخی سوئد؛ تجربه یک اقامت شگفت‌انگیز
هتل یخی سوئد؛ تجربه یک اقامت شگفت‌انگیز
هتل یخی سوئد اولین و بزرگ‌ترین هتل ساخته‌شده از یخ و برف در جهان است که به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده و هرسال هزاران نفر را از نقاط مختلف جهان به شمال سوئد می‌کشاند.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، هتل یخی سوئد نخستین بار در سال ۱۹۹۰ به روی گردشگران گشوده شد، در روستای کوچک یوکاس‌یروی در شمال سوئد قرار گرفته است. هتل یخی هرسال بازسازی می‌شود و به مساحت و امکانات تفریحی این هتل اضافه می‌گردد.

ساخت این هتل پروژه‌ای یک‌ساله است. در ماه‌های آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت) ۵ هزار تُن یخ از رودخانۀ تورن تأمین شده و در بهار و تابستان در یخچال‌های عظیم صنعتی نگهداری می‌شوند.

سپس تنها طی ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) این هتل ساخته می‌شود و دوباره در اواسط ماه آوریل (فروردین) که همه‌چیز شروع به ذوب شدن می‌کند، این ساختۀ دست بشر نیز به طبیعت بازخواهد گشت.

مسافران هتل یخی سوئد اغلب ثروتمندان هستند زیرا هزینۀ اقامت در آن به علت زمان محدود و هزینۀ گزاف ساخت آن، بسیار بالا است. قیمت اتاق‌ها برای هر شب اقامت در این هتل حدوداً ۸۰۰ دلار است.

این هتل به امکانات پیشرفته‌ای مجهز است که دمای هتل را ثابت نگه می‌دارد. امکان استفاده از استخر آب گرم نیز در هتل وجود دارد.

حتی لیوان‌ها و بشقاب‌ها در این هتل از یخ ساخته‌شده‌اند و مهمان‌ها می‌توانند وسایل خود را به پذیرش بسپارند تا آن‌ها را به محل‌های گرم‌تر منتقل کنند.

هتل یخی سوئد
هتل یخی سوئد

معرفی کامل هتل یخی سوئد

این هتل یک بخش دائمی و یک بخش فصلی دارد که بخش فصلی آن فقط در ماههای سردتر سال قابل استفاده است.این قسمت از ‏‏۱۶ دسامبر باز می شود و میهمانان می توانند از ۵۵ اتاق ، ۲۶ سوییت و ۹ سوییت دلوکس آن استفاده کنند. ‏

قسمت دائمی آن نیز سوییت های دلوکسی دارد که هر یک از آنها به سبک هنری جداگانه ای ساخته شده اند. این سوییت ها سونا ، ‏دوش یا وان و تمامی امکانات اتاق های هتل ها را دارند.

میهمانان می توانند به رودخانه تورن در نزدیکی هتل بروند و در آبهای ‏آن که بسیار سرد هم است شنا کنند. هرچند قسمت هایی از هتل در فصل های گرمتر بخاطر تابش نور خورشید آب می شود اما به ‏کار گیری سیستم یخچالی که فضا را تا حد ممکن سرد نگه می دارد به ماندگاری بیشتر این ساختار کمک می کند.‏

هتل یخی سوئد
هتل یخی سوئد