هواگیری گرمایش از کف چگونه انجام می‌شود؟
هواگیری گرمایش از کف چگونه انجام می‌شود؟
هواگیری گرمایش از کف تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازده سیستم گرمایش از کف دارد و شما می‌توانید سالانه یک بار بعد از اینکه مدار گرمایش خود را راه اندازی کردید، این کار را انجام دهید.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، هواگیری سیستم گرمایش از کف کاری است که باید سالی یکبار و قبل از شروع سرما انجام شود. اگر علائمی مشاهده کردید که میزان گرمایش آنطور که باید و شاید کار نمی‌کند، ممکن است به این معنا باشد که هوا در لوله‌ها گیر کرده است. اگر این مورد مشکل اصلی باشد، شما دو گزینه دارید. اول می‌توانید خودتان سعی کنید کار هواگیری را انجام دهید یا با متخصصان تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.

اگر مایلید هواگیری گرمایش از کف را خودتان انجام دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه هواگیری گرمایش از کف

فشار را زیر نظر داشته باشید

قبل از انجام هر کاری به فشار موجود در سیستم نگاهی بیندازید. اگر گرمایش مرکزی دارید، ممکن است متوجه شوید که فشار تمایل به بالا و پایین آمدن دارد و این برای گرمایش از کف نیز به همین شکل صادق است.

مراقبت از فشار می‌تواند شما را از مشکلات احتمالی آگاه کند. اگر فکر می‌کنید سیستم ممکن است به هواگیری گرمایش از کف نیاز داشته باشد، فشار را بررسی کنید. اگر کم است، سعی کنید آب بیشتری اضافه کنید و ببینید آیا این امر تفاوتی ایجاد می‌کند یا خیر.

اگر سیستم را دوباره از آب پُر کنید، از قبل نشتی را بررسی کنید. اگر نشتی دارید، سعی نکنید خودتان تعمیرات را انجام دهید! اگر فشار کاهش یافت، این ممکن است نشان دهنده یک مشکل متفاوت باشد.

دریچه‌های خروج هوا را بررسی کنید

بررسی شیرهای هواگیری باید به شما این نشانه را برساند که آیا هوا در سیستم گیر افتاده است یا نه! اگر هوا وجود داشته باشد، ممکن است باعث کاهش جریان گرما و کاهش درجه حرارت آب شود. تنظیم سوپاپ‌ها باعث می‌شود بتوانید هوا را خارج کنید.

بخوانید:  سیستم گرمایش از کف چیست و چه مزایایی دارد؟

مراحل هواگیری گرمایش از کف

اگر سیستم کاملاً پُر از آب است، مرحله بعدی تخلیه هر دریچه به صورت جداگانه است. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برای اطمینان از آزاد شدن هوا در بالاترین نقطه، با هواگیری لوله‌های قسمت پایین خانه خود شروع کنید.
  • با استفاده از آچار آلن دریچه‌ها را باز کنید و هر دریچه را جداگانه تخلیه کنید.
  • مطمئن شوید که هر بار فقط یک سوپاپ باز است.
  • براساس روش خاصی کار کنید، از یک شیر به شیر دیگر بروید.
  • یک حوله یا پارچه را نزدیک شیرها نگه دارید زیرا در حین و بعد از هواگیری احتمال دارد آب از دریچه خارج شود.
  • یک شلنگ را که به شیر سرد متصل است، به شیر جریان و یک شلنگ را به تخلیه وصل کنید. این کار به شما امکان می‌دهد مواد زائد داخل لوله‌‌ها (اغلب سنگ ریزها) را تخلیه کنید تا پاکسازی انجام شود.
  • این کار را تکرار کنید تا زمانی که هر دریچه تخلیه شده و تمیز شود.
  • حالا هواگیری به طور کامل انجام شده است.

بعد از هواگیری گرمایش از کف چه کاری باید انجام داد؟

هنگامی که سیستم را تخلیه کردید، چند دقیقه صبر کنید و سپس فشارسنج را دوباره بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که هواگیری سیستم باعث افزایش فشار شود و شما باید دریابید که سیستم دوباره به طور کارآمد و مؤثر کار خواهد کرد. اگر فشار هنوز کم است، از کارشناسان مشاوره بگیرید زیرا ممکن است مسائل پیچیده‌تری وجود داشته باشد که نیاز به توجه دارد.

  • منبع خبر : ویکی ساختمون