بررسی وضعیت بازار مسکن تا انتخابات ۱۴۰۰
بررسی وضعیت بازار مسکن تا انتخابات ۱۴۰۰
مشاوران املاک در برخی مناطق پایتخت عنوان می‌کنند: بازار معاملات ملک در فاصله چند هفته مانده به انتخابات، به حالت تعلیق کامل درآمده است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، فعالان و واسطه‌های ملکی با اشاره به وضعیت بازار مسکن تا انتخابات بیان می‌کنند: اگرچه طبق روال هر ساله، بازار معاملات مسکن در ماه ابتدایی سال نیمه تعطیل است اما با ورود به ماه دوم بهار، این انتظار وجود دارد که بازار مسکن به تدریج به روال عادی بازگردد و معاملات از سر گرفته شود اما امسال با توجه به اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری در پیش است بخش زیادی از متقاضیان و عرضه‌کنندگان مسکن سعی کرده‌اند تصمیم‌گیری نهایی برای معامله در این بازار را به بعد از برگزاری این رویداد غیراقتصادی موکول کنند.

فعالان بازار مسکن درباره وضعیت بازار مسکن تا انتخابات عنوان می‌کنند بخشی از متقاضیان معتقدند که روند بازارها از جمله بازار مسکن ممکن است با مشخص شدن نتیجه نهایی انتخابات، تغییر کند.

با این حال، گروهی از واسطه‌ها به این گروه از متقاضیان توصیه می‌کنند که اگر به قصد تامین سرپناه و مصرف به دنبال خرید مسکن هستند، معامله خود را به تعویق نیندازند. آنها باتوجه به شرایط کنونی بازار اظهار می‌کنند که در بخشی از فایل‌های عرضه شده، امکان تخفیف در قیمت‌های پیشنهادی وجود دارد.

بخوانید:  پیش بینی بازار مسکن در سال 1400
  • منبع خبر : دنیای اقتصاد