ایده‌هایی متفاوت برای طراحی سقف
ایده‌هایی متفاوت برای طراحی سقف
طراحی سقف، چه اینکه مربوط به اتاق نشیمن باشد و یا اتاق غذاخوری و یا حتی اتاق خواب می‌تواند به فضا یک کاراکتر منحصر به فرد و بی نظیر ببخشد. بدین ترتیب در ذهن هر فردی که قدم به درون خانه می گذارد یک تاثیر ماندگار باقی بگذارد. اکنون با نمونه‌هایی از طراحی سقف آشنا شوید.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، امروزه طراحی سقف به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید. و ایده‌های بسیار جذابی برای طراحی آن ایجاد شده، تا اندازه‌ای که خیلی از طراحان، از سقف به عنوان دیوار پنجم ساختمان یاد می‌کنند.

برای تغییر وضعیت سقف، از یک سطح صاف سفید خسته کننده، به سطحی الهام بخش با روحی تازه، می‌توان کارهای زیادی انجام داد.

طراحی سقف گیاهی، سرشار از حس زندگی و طراوت

طراحی سقف گیاهی

وقتی اضافه کردن فقط چند شاخه گیاه زنده و طبیعی، برای تزئین یک اتاق می‌تواند باعث القای احساس روشنایی و شادابی در فضا بشود. چه برسد به ده‌ها یا صدها شاخه! به عبارت دیگر، ساختن و آویزون کردن قاب‌هایی از برگ های سبز، القا کننده فضای سبز به معنای واقعی است.

همان اندازه با طراوت و چشم نواز. این موضوع به انرژی محیط و پاکی هوای داخلی هم بسیار کمک می‌کند.

طراحی با نقاشی، مخصوص افراد هنرمند

طراحی سقف

در طراحی مدرن داخلی، پوشاندن سقف‌های کسل کننده و خسته کننده سفید با نقاشی‌های هنری و رنگ‌های متنوع، مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

همچنین می‌‌توان از سقف‌های کشسان با تصاویر پس زمینه منحصر به فرد و بزرگ هم برای خلق فضایی خاص و متفاوت استفاده کرد.

اگر این گزینه‌ها را در نظر بگیریم، هزاران هزار ایده منحصر به فرد خواهیم داشت.

طراحی‌های سه‌بعدی، ایده‌ای خاص و راحت

طراحی سقف سه‌بعدی

طرح‌های سه بعدی می‌تواند، مثل الماس احاطه شده با پوششی سیاه، روی سقف ساده فضای منزل شما بدرخشند.

همچنین استفاده از آویزها و تجهیزات روشنایی پیچیده و جدید، بافت و سطوح متفاوتی را ایجاد می‌کند که می‌تواند بُعد تازه‌ای ایجاد کند و عاملی نو برای ایجاد کنتراست باشد.

سقف‌های لایه لایه، ترکیبی از زیبایی و تنوع

سقف‌های لایه لایه

با استفاده از طرح‌های خاص لایه لایه، به دکوراسیونی فراتر از مدل‌های سه بعدی می‌رسید.

مثلاً می‌توانید پس از نصب پانل‌های چوبی طرح دار، تیرک‌های چوبی را اضافه کنید و بعد یک لایه سوم با وسایل روشنایی خلاقانه رنگ شده با تناژهای پررنگ اضافه کنید.

طراحی با آجر و سنگ، بازگشت به معماری قدیم

طراحی سقف

عناصر خاکی و طبیعی در عین حال که فضای کمی رو اشغال می کنند، گزینه‌های مناسبی برای فضاهای قوس دار و منحنی (که نور طبیعی زیادی دارند) هستند.

به خاطر داشته باشید که جنبه‌هایی مثل اندازه سنگ یا آجر، مقدار ملات قابل مشاهده و چیدمان، نقش مهمی در ایجاد بافتی منظم و دوست داشتنی، ایفا می‌کنند.

به کارگیری شیشه و نور، ایجاد فضایی روشن و دلباز

طراحی سقف با شیشه و نور

سقف می‌تواند فراتر از یک سطح صاف باشد که ساکنین را از عوامل خارجی محافظت می کند. مثلاً نصب پنجره‌های کوچک منعکس کننده نور خورشید به فضای داخلی خانه، می‌تواند به کاهش هزینه‌های انرژی کمک کند و فضا را آرام و روشن کند.

قطعات شیشه‌ای همچنین می‌توانند با هنر دست نقاشی شده و در طراحی سقف جا بگیرند. به این ترتیب علاوه بر خلق سقفی هنری و خاص، طراحی را بدون استفاده از رنگ‌های جدید یا نصب آیتم‌های متعدد پیش برد.