مباحث جدید مقررات ملی ساختمان تدوین شد
مباحث جدید مقررات ملی ساختمان تدوین شد
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تدوین مباحث جدید در حوزه شهرسازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، حامد مانی‌فر درباره تدوین مباحث جدید مقررات ملی ساختمان اظهار کرد: شورای تدوین مقررات ملی ساختمان در جلسه اخیر خود برخی از مشکلات موجود در حوزه شهرسازی را از جمله بی‌توجهی به حرائم، منظر طبیعی، هویت تاریخی و برخی مسائل مهم شهری را مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: تحقق اصول معماری و شهرسازی در صدر اهداف مقرر در قانون نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان قرار گرفته است. پس از گذشت ۲۵ سال از عمر قانون اکنون وقت آن فرا رسیده است تا علاوه بر پرداختن به کالبد ساختمان، به موجودیت آن در فضای شهری و نحوه انطباق آن با اصول و معیارهای شهرسازی نیز توجه شود.

دبیر شورای تدوین مقررات ملی ساختمان تاکید کرد:شورای تدوین مقررات ملی ساختمان ضرورت تدوین مبحثی جدید در خصوص الزامات رابطه ساختمان و شهرسازی را مورد تصویب قرار داد و مقرر شد خط مشی کلی و محتوای آن برای تحقق اهداف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در جلسات کارشناسی تعیین و در جلسه بعدی شورا مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد.

به گفته مانی فر، شورای تدوین مقررات ملی ساختمان در جلسه پیشین خود ضرورت تدوین مباحث جدید در حوزه ترافیک را به تصویب رسانده بود.

بخوانید:  رونمایی از سیستم رتبه بندی ساختمان پایدار