۱۰ دی‌ماه؛ روز ملی مشهد نامگذاری شد
۱۰ دی‌ماه؛ روز ملی مشهد نامگذاری شد
تصمیم‌گیری در امور اجتماعی و فرهنگی دارای ابعاد مختلف بوده و طبیعی است که برای چنین اقداماتی، عده‌ای موافق و عده‌ای نیز مخالف باشند؛ درعین حال، اجماع مدیران استانی برای 10 دی‌ماه، به عنوان روز ملی مشهد را داشتیم و این تصمیم‌گیری، حرکت رو به جلویی است.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم،روز ملی مشهد؛ مهدی ناصحی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم و امنیت، به روز ملی مشهد اشاره و اظهارکرد: یکی از عناصر هویت‌بخش شهرهای مختلف، روزی است که منصوب به آنها، در تقویم کشور ثبت می‌شود؛ روزهای ملی که متعلق به شهرهای مختلف دارد، فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های مختلف آنها به عموم مردم.

وی با بیان اینکه بحث‌های متفاوتی برای تعیین روز ملی مشهد، در بین مردم و مسئولان مطرح شده بود، گفت: پیشنهادات مختلفی نیز از سوی نخبگان و اقشار مختلف ارائه شد که سرانجام ۱۰ دی‌ماه، به تصویب رسید.

ناصحی افزود: در عصر انقلاب اسلامی زندگی می‌کنیم که حاصل خون شهداست؛ ۱۰ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ نیز تعداد زیادی از همشهریان عزیز مشهدی ما به شهادت رسیدند و با خون مبارک خود زمینه‌ساز انقلاب اسلامی شدند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: مقدمات این نامگذاری انجام شد و به تایید شورای فرهنگ عمومی استان نیز رسیده است.

ناصحی با بیان اینکه تصمیم‌گیری در امور اجتماعی و فرهنگی دارای ابعاد مختلف است، گفت: طبیعی است که برای چنین اقداماتی، عده‌ای موافق و عده‌ای نیز مخالف باشند؛ درعین حال، اجماع مدیران استانی برای ۱۰ دی‌ماه، به عنوان روز ملی مشهد را داشتیم و این تصمیم‌گیری، حرکت رو به جلویی است.

بخوانید:  ایجاد مراکز روان‌شناسی در فرهنگسراهای شهر مشهد

وی با اشاره به برنامه‌های مختلفی که روز گذشته به مناسبت روز ملی مشهد اجرایی شد، افزود: امیدواریم در درازمدت با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و مشارکت بیشتر مردمی، اتفاقات بهتری را رقم بزنیم.