بلندترین قلعه شنی جهان در شهر بلوکاس ساخته شد
بلندترین قلعه شنی جهان در شهر بلوکاس ساخته شد
به‌تازگی بلندترترین قلعه شنی جهان به بلندی بیش از ۲۱ متر در سواحل شمال کشور دانمارک ساخته و وارد کتاب رکوردهای گینس شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، بلندترین قلعه شنی جهان که با استفاده از حدود پنج هزار تن شن در شهر ساحلی و گردشگرپذیر بلوکاس ساخته شده، ۲۱ متر و ۱۶ سانتیمتر بلندی دارد و سه متر بلندتر از قلعه‌ای است که سال ۲۰۱۹ در آلمان ساخته و وارد کتاب رکوردهای گینس شده بود. میزان دقیق شن به کار رفته در قلعه ۴۸۶۰ تن (۱۰ درصد خاک رس) و شمایل آن یادآور اهرام بزرگ است.

ویلفرد استایگر، هنرمند هلندی با کمک ۳۰ نفر از بهترین سازندگان تندیس‌های شنی در جهان کار ساختن بلندترین قلعه شنی جهان را به سرانجام رسانده و هدف خود را از این کار نشان دادن قدرت ویروس کرونا در دوران حکمرانی کووید-۱۹ بر جهان اعلام کرده است. بر فراز بلندترین نقطه قلعه مدلی از ویروس مرگبار به چشم می‌خورد که با یک تاج بر سر گویی در حال پادشاهی کردن بر مردم دنیاست.

استایگر می‌گوید: «کرونا واقعا بر جهان و زندگی همه ما حکم می‌راند. به همه ما می‌گوید چه کار کنیم، به همه ما می‌گوید از عزیزان و خانواده‌مان دور باشیم و به مکان‌های زیبا نرویم. کاری نکنیم و در خانه بمانیم.» برای استحکام بیشتر بنا حدود ۱۰ درصد خاک رس به شن افزوده شده و طراحان پس از پایان کار هم از نوعی چسب ویژه روی قلعه استفاده کرده‌اند تا در هوای پرباد و باران پاییز و زمستان هم دوام بیاورد.

بخوانید:  وضعیت شهرها در دوران بعد از کرونا

انتظار می‌رود بلندترین قلعه شنی جهان دست‌کم تا فرارسیدن زمان بلند شدن موج‌های بزرگ دریا در فوریه یا مارس آینده همچنان در ساحل بلوکاس باقی بماند. این شهر کوچک ساحلی در شمال دانمارک سالانه بیش از یک میلیون گردشگر دارد که بیشتر آنها برای بهره بردن از ساحل زیبا به این مکان می‌آیند.