شهر جدید سهند در چه مرحله‌ای است؟
شهر جدید سهند در چه مرحله‌ای است؟
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: طرح فاز پنجم شهر جدید سهند در جلسه کمیته فنی شماره یک شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری ساخت و ساز هشتم، شهر جدید سهند: بابک نجفیان در ادامه افزود: با تصویب فاز پنجم این شهر، زمینه برای ابلاغ دومین طرح توسعه و عمران (جامع) شهر جدید سهند فراهم شد.

وی اظهار داشت: دومین طرح توسعه و عمران (جامع) ۳۰ مهر ۱۳۹۷در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده بود، ولی ابلاغ آن منوط به تهیه طرح فاز ۵ با رعایت نظرات این شورا شده بود.

نجفیان، ادامه داد: پس از اعمال نظرات استان در فاز ۵ شهر جدید سهند در راستای نظرات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تایید کمیته فنی شورای مذکور در روزهای آینده طرح مذکور از سوی دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ می شود.

این شهر ۱۳۰ هزار نفری در شهرستان اسکو است.

این شهر واقع در ۲۰ کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است.

«سهند» از جمله شهرهای جدید ایران محسوب می شود که توسعه تدریجی ان از دهه ۱۳۷۰ آغاز شده و هم اکنون یک شهر تمام عیار محسوب می شود که از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز به عنوان «شهر سالم» انتخاب شده است.

بخوانید:  پایداری شهری چیست و چطور می‌توان به آن رسید؟

البته شهر سهند به دلیل نوپا بودن آن از مشکلاتی در حوزه زیرساخت ها رنج می برد که رفع آن در سال های اخیر از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی بوده است.

در همین راستا چندی قبل آزادراه ۲۲ کیلومتری تبریز – سهند با صرف حدود ۳۰۰ میلیارد تومان و پس از ۱۲ سال به بهره برداری رسید.

  • منبع خبر : اداره کل راه‌وشهرسازی استان آذربایجان شرقی