طرح موضعی اراضی فتح‎‌آباد تصویب شد
طرح موضعی اراضی فتح‎‌آباد تصویب شد
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: پس از سال‌ها بلاتکلیفی، طرح آماده‌سازی اراضی 50 هکتاری، موسوم به اراضی «فتح‌آباد» به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری ساخت وساز هشتم، اراضی فتح‎‌آباد؛حمید ضمیری در گفتگویی با بیان اینکه طرح آماده‌سازی اراضی ۵۰ هکتاری موسوم به اراضی فتح‌آباد در کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران بررسی و تعیین‌تکلیف و تصویب شده است، اظهاکرد: با این اتفاق ارزنده، ۱۳۰۰ خرده مالک می‌توانند پس از ابلاغ طرح، نسبت به اخذ پاسخگویی از شهرداری اقدام نمایند.

وی افزود: اراضی فتح‎‌آباد واقع در حوزه شمال شرق مشهد و در فضای پیرامونی اراضی «اسماعیل‌آباد» محدوده گردشگری سپاد و محدوده کارگاهی خین‌عرب واقع شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه شبکه معابر پیش‌بینی شده در طرح، تطابق حداکثری با شبکه معابر موجود و ثبتی دارد، گفت: همچنین دو محور شریانی خیام شمالی و شهید طرح‌چی نیز در اطراف بافت فوق قرار دارد.

ضمیری خاطرنشان کرد: کاربری اراضی محدوده فوق، مسکونی، بالحاظ تامین سرانه‌های خدماتی پیش‌‎بینی و تصویب شده و دانه‌بندی قطعات نیز، با توجه به جلسه مشترک بین مشاور، شهرداری منطقه و مالکان، بین ۲۰۰ تا ۵۵۰ مترمربع لحاظ گردیده است.

وی افزود: کاربری‌‎های مسکونی فوق، بخشی از نیاز به اسکان شاغلان موجود در مجموعه سپاد و خین‌عرب را پوشش خواهد داد و در نتیجه، منتج به کاهش نیاز به سفر می‌شود.

بخوانید:  جامعه به دنبال اقدامات اثربخش در حوزه عفاف و حجاب است